Entries

Totals : 243 Entries  
29ER Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB  
1112 Sam WATSON
Henry COLLINSON
Draycote Water Sailing Club
Draycote Water Sailing Club
 
1122 Philippa GRAY
Joanna LUCAS
Draycote SC
Draycote SC
 
1220 Hugh WARD
Luke Burywood
Warsash
Burghfield Sailing Club
 
1221 Abbie PAGE
Toby HODGE
Chichester Yacht Club
Chichester Yacht Club
 
1233 James BOLINGBROKE
Tim WALTON
Dabchicks S C
Draycote
 
1241 Art ROMANO
Ed ROMANO
Lymington
Lymington
 
1244 Lilly CARLISLE
Ben GRATTON
Draycote
Hayling Island
 
1275 Alexandra ORTON
Adam KITCHEN
Chichester Yacht Club
Chichester Yacht Club
 
1276 Alice KENT
Lucy CHILDS
Rutland Sailing Club
Rutland Sailing Club
 
1278 Alex MOTHERSELE
Hamish ELLIS
Emsworth SC
Emsworth SC
 
1285 Jean FURNESS
Alex HORLOCK
Draycote
Exe Sailing Club
 
1296 Harry BOWERMAN
Philippa LAWSON
Hayling Island
Emsworth SC
 
1324 Hannah THOMAS
Nicola SMITH
Papercourt SC / Lymington SC
Wilsonian SC
 
1385 Grace FELL
Becky WALLBANK
Beadnell  
1504 Jack HAWKINS
Christopher THOMAS
Restronguet Sailing Club
Restronguet Sailing Club
 
1509 Callum ELLIS
Will HARRIS

Queen Mary SC
 
157 Ian PAYNE
Chris BERRY
Draycote Water SC
Draycote Water SC
 
1613 Alex POYNER
George HAND
Emsworth
Draycote
 
1616 Christopher MATTHEWS
Edward GIBBONS
Brightlingsea Sailing Club
Brightlingsea Sailing Club
 
168 Sam BARKER
Jordan FREDERICK
Castle Cove SC
Castle Cove SC
 
169 Nick ADAMS
Matt BRUSHWOOD
Grafham Water SC
Grafham Water SC
 
1702 Henry LLOYD WILLIAMS
Sam BATTEN
Lymington
Lymington
 
1754 Ollie COOPER
James POYNER
Hayling Island SC
Hayling Island SC
 
311 Joan FURNESS
Will CARLISLE
Draycote Water
Draycote Water
 
342 Aaron SMITH
Alec RODGERS
Wilsonian SC
Wilsonian SC
 
475 Amber BROWN
James BROWN
Burghfield SC
Burghfield SC
 
724 Mark BILLOWES
Iain MILLAR
Bristol Corinthian Yacht Club
Bristol Corinthian Yacht Club
 
771 Tom BUCKTROUT
Will GLOVER
Grafham Water Sailing Club
Lymmington Town Sailing Club
 
838 Georgia STONE
Sarah CONELLEY
Stone Sailing Club
Stone Sailing Club
 
983 Will KENNEDY
Tim LINSELL
Fishers Green Sailing Club
Waldringfield Sailing Club
 
29er - 30 ENTRIES
420 Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB  
50191 Emma PALMER
Rosemary JENNINGS-MAUN
RFYC / RNCYC
HSC
 
51024 Kellie CARMICHAEL
Emily MCCALL
Annandale Sailing Club
Annandale Sailing Club
 
51174 Jennifer ABRAHAM
Sarah JEFFREY
Helensburgh Sailing Club
Helensburgh Sailing Club
 
51407 Theo BULL
Arthur HENDERSON
Stone SC
Salcombe SC
 
51754 Toby MORSLEY
Tim THOMAS
Port Dinorwic
Staunton Harold
 
51874 Isabel FITZGERALD
Kat COLVIN
Itchenor  
51970 Jess LAVERY
Georgie MOTHERSELE
Emsworth SC
Emsworth SC
 
51988 Callum AIRLIE
Drew AIRLIE
Elyc
Elyc
 
51989 Jamie NOYES
Angus GRAY-STEPHENS
East Lothian YC
Tarbert Loch Fyne YC
 
52067 Chris TAYLOR
James PARKER-MOWBRAY
Hisc
Fossc
 
52205 Christopher TIERNAN
Charlie DAVIS
Parkstone Yacht Club
Lymington Yacht Club
 
52208 Alex CURTIS
Andrew CLARKE
Queen Mary SC
Queen Mary SC
 
52230 Tarra GILL-TAYLOR
Matt WALLIS
Spinnaker / Lymington
Spinnaker / Lymington
 
52292 Samantha BONELLA
Charlotte BONELLA
Papercourt SC
Papercourt SC
 
52407 Tom PAIN
Sasha BRUML
Cardiff Bay Yacht Club / Royal Lymington
Royal Lymington Yacht Club
 
52425 Nia JONES
Molly FROST
Cardiff Bay Yacht Club
Cardiff Bay Yacht Club
 
52482 Amy YEOMAN
Rosie LAWRANCE
Parkstone
Parkstone
 
52483 James HAYWARD
Tim CARTER
Waldringfield Sailing Club
Waldringfield SC
 
52566 Craig DIBB
Charlie COX
Warsash Sailing Club
Royal Lymington Yacht Club
 
52675 Christopher BREWER
John PAGE
Parkstone
Fishers Green SC
 
52759 Josh SPARKS
Tom LOVESEY
Royal Lymington YC
Royal Lymington Yacht Club
 
52868 Anna GREENWELL
Kirstie URWIN
Warsash
Royal Lymington
 
52871 Harry DERBYSHIRE
Charlie WARREN
Emsworth Sailing Club
Emsworth Sailing Club
 
52907 John BEARDON
Fergus BARRIE
Annandale Sailing Club
Annandale Sailing Club
 
53117 Jessica QUINLAN
Stevie GREEN
Ssc
Ssc
 
53232 Christian TOWNROW
Joshua CRIPPS
Restronguet
Restronguet
 
53304 Alistair GRAY
Iain SYMON
Helensburgh Sailing Club/rncyc
Helensburgh Sailing Club
 
53327 Roseanna YEOWARD
Henriette BRAND
   
53328 Anna BURNET
Flora STEWART
RNCYC
Solway YC
 
53332 Andrew WISHART
John WHELTON
Royal Lymington YC
Royal Lymington YC
 
53377 Sam ROBINSON
Peter ALTON
West Kirby Sailing Club
Oxford Sailing Club
 
53591 Amy SEABRIGHT
Hermione STANLEY
Oxford
Oxford
 
53592 Rebecca KALDERON
Katrina BREWER
Itchenor
Parkstone
 
53645 Joshua PISTOL
Piers STRONG
Parkstone YC
Poole YC
 
53871 Hugo SLOPER
William PARKINSON
Itchenor
Rwyc
 
53872 Matt FOSKETT
Adam WALKER
Staunton Harold
Staunton Harold
 
53889 Issy HAMILTON
Hannah JONES
Burghfield SC
Staunton Harold SC
 
53958 Sarah ALTON
Katie TOMSETT
Oxford Sailing Club
Oxford Sailing Club
 
53959 Joanna FREEMAN
Hannah MITCHELL
Parkstone
Hollingworth Sailing Club
 
53966 Mike WOOD
Hugh BRAYSHAW
Draycote Water Sailing Club
Hollowell Sailing Club
 
- 53967 Tim GRATTON
Ed RILEY
Hayling Island SC
Warsash SC
 
53982 Thomas GILLARD
Rosie SIBTHORP
Sheffield Vikings
Itchenor
 
54006 Annabel VOSE
Megan BRICKWOOD
Royal Southern Yacht Club
Hayling Island Sailing Club
 
54059 Meia HARNETT
Elin HARNETT
Whitstable Yacht Club
Whitstable Yacht Club
 
420 - 44 ENTRIES
Spitfire Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB  
028 Josh HUNT
Gilly SUTCLIFFE
Brightlingsea Sailing Club
Rya
 
059 Jack MULDOON
Rhys COOKE
Spinaker
Grafham
 
061 Sebastien SAMWAYS
Daniel CHANNING
Pevensey Bay Sailing Club
Pevensey Bay Sailing Club
 
062 Hannah FAGG
Josh Clarke
Whitstable Yacht Club
Whitstable Yacht Club
 
074 Alicia CLIFFORD
Siobhan LAMB
Whitstable Yacht Club
Whitstable Yacht Club
 
100 Charles WILLETT
Harry WILLETT
Minnis Bay SC  
102 James HENSON
Josh POTTS
Weston Sailing Club
Weston/Spinnaker
 
106 Rupert WHITE
Michael CONLON
Brightlingsea
Brightlingsea
 
160 Patrick HARRISON
Benedict Harrison
South Shields Sailing Club
South Shields Sailing Club
 
196 Sebastien GREBER
Freddie WHITE
Pevens
Brightlingsea
 
220 Adam BUTLER
Nicola BONIFACE

Pevensey Bay Sailing Club
 
Cat - 11 ENTRIES
LASER RADIAL Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB  
0 Charly CAPON Hill Head Sailing Club  
117106 Tom RICHARDSON Hastings & St Leonards SC  
123075 Tobias HAMER Langstone  
144740 Karen THOMAS Calshot / Royal Lym .y.c.  
161799 Elliot PIPER-BROWN Minnis Bay Sailing Club  
166639 Kyle MAXWELL-COX Largs Sailing Club  
169016 Julia BECK Papercourt  
169089 Alexander ALCOCK Hunts Sailing Club  
173521 Josh KERR Largs Sailing Club  
174380 Charlotte ALDERTON Hisc / Papercourt SC  
174400 Samuel EDOM Poole Yacht Club  
174829 Jamie CROOK Cbyc  
176760 Sophie JOSEPH Annandale Sailing Club  
178751 Tom CORNTHWAITE Elton  
179100 Jonathan MORRIS Tenby SC/teifi Bc  
179607 Catrin DRAKE Pwlhelli And Port Dinorwic Sailing Club  
180342 Roger STABBINS Restronguet  
180834 Callum MCCULLOUGH Draycote Water Sailing Club  
182254 Anna CARPENTER Elton SC  
182287 Peter NEWBERY Earlswood Lakes Sailing Club  
182474 Kirk KNIGHTS Leigh & Lowton  
183141 Lewis FROST South Cerney  
183176 Henry WETHERELL Beaver SC  
183340 Maggie ADAMSON Lerwick Boating Club  
183345 Lewis ANDERSON Lerwick Boating Culb  
183491 Alastair JOHNSTONE Annandale Sailing Club  
183525 Rhiannon MASSEY Royal Burnham Y C  
184144 Max WILLIAMS Starcross YC  
184155 Helen ARMSTRONG Derwent Reservoir SC  
184295 Ross CARMICHAEL Annandale Sailing Club  
184324 Katie MILFORD Loch Tummel SC  
184766 Chris RUST Brightlingsea Sailing Club  
185610 Jack EVANS Chanonry Sailing Club  
185655 Alice BURFORD Fowey Gallants  
185961 Oliver WRIGHT Rotherham  
186435 Ross BLACKLEDGE Herne Bay Sailing Club  
186436 Andrew GREEN Leigh And Lowton  
186829 Lauren WILKIE Largs Sailing Club  
187513 Oliver MACHELL Papercourt  
187535 Cameron SCOTT Chew Valley Lake Sailing Club  
187717 Ellie CUMPSTY Chew Valley Lake Sailing Club  
188597 Richard CUMPSTY Chew Valley Lake Sailing Club  
189098 Henry SHEPPARD Parkstone YC/ Poole YC  
189386 Josh MCLYNN Wimbledon Park  
189514 Katie RUSSELL Royal Lymington  
189613 Kate DEVEREUX Poole YC  
190564 Robbie URWIN Royal Lymington  
190691 Moray CLARK Helensburgh Sailing Club  
190910 Felicity FOULDS Norfolk Broads Yacth Club  
190967 John CURRIE Mount's Bay  
191028 Peter CLAYTON SCaling Dam Sailing Club  
191316 Aimee SARACCO-JONES C.h.pwllheli S.c.  
191694 Hannah GOLTON Herne Bay Sailing Club  
191709 Megan ADAMS Wlyc  
191794 Tom PIGGOTT Shotwick Lake  
191795 Jack PREECE Cardiff Bay Yacht Club  
191798 Ross MORETON Llandudno Sailing Club  
192431 Douglas LLOYD HAYNES New Quay West Wales  
192525 Charlotte GREENHALGH Leigh And Lowton / Elton  
192528 Harriet BLACK Bewl Valley SC  
192539 Ben DANCER Saundersfoot/llandegford  
192718 Abigail HEWITT Wlyc  
192837 Kate SARGENT Saltash Sailing Club  
192842 Jonty FREEMAN Newhaven And Seaford  
193248 Harry HOULDING Fowey Gallants Sailing Club  
193725 Tom BRITZ Royal Lymington Yacht Club  
193760 Richard THOMAS Broadstairs SC  
193786 Ben CHRYSTALL Dell Quay Sailing Club  
194371 Will HACKNEY N.lincs  
194776 Nathan CORDY The Poole Yacht Club  
194877 Michael BECKETT Solva Rowing And Watersports Club  
194992 Sophie MCKEEMAN Bowmoor Sailing Club  
195028 Richard KEATES Parkstone  
195032 Duncan KEATES Parkstone  
195056 Siwan Bryn ROBERTS Pwllheli S C  
195114 Olly PORTER Lymington  
195115 Aaron SMITH Hayling Island Sailing Club  
195116 Freddie CONNOR    
195117 Phil MCCOY Emsworth Slipper SC  
195120 James GRANT Restronguet  
195159 Sarah BUTTERFIELD Stokes Bay  
195170 Mary FENTON-JONES Papercourt SC  
195210 Cameron DOUGLAS Wksc/dee  
195246 Milly JOSEPH Annandale Sailing Club  
195297 Jamie DIAMOND Warsash SC  
195302 Elliot HANSON Redesmere SC  
195318 Jack WETHERELL Beaver SC  
195780 Daniel TROTTER    
195846 Megan HILL SCaling Dam  
195847 Rheanna PAVEY Stour SC/ Alton Water  
195986 Harvey DAVIES Restronguet SC  
196171 Dan BULLOCK Burghfield  
196305 Amy FOREMAN Queen Mary SC.  
196306 Ben ROBINSON West Kirby Sailing Club  
196581 Andrew MCGOWAN Helensburgh SC / Ccc  
196611 Daniel STOKES Yorkshire Dales SC  
196615 Tommy FREEMAN Parkstone YC  
196759 Alex FROST South Cerney  
196912 Kieran HILL SCaling Dam  
197306 David PAIN Cardiff Bay Yacht Club  
197307 Anna PIGGOTT Shotwick Lake  
197308 Hannah TILLEY Cardiff Bay Yacht Club & Llandegfedd Sailing Club  
197309 Bleddyn MON Red Wharf Bay Sailing Club  
197370 Christopher EAMES    
197630 Alex BENBOW Stokes Bay  
197686 Lorenzo Brando CHIAVARINI Royal Northen And Clyde Sailing Cluc  
197705 Megan O'BRIEN Hollowell Sailing Club  
33954 Adam UNDERWOOD Cotswold Sailing Club/ Thornbury Sailing Club  
Laser Radial - 108 ENTRIES
LASER STANDARD Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB  
174442 Shane TERRY Poole Yacht Club  
185703 Harry HARDING Queen Mary Sailing Club  
187491 James SPENCER Mudeford SC  
187493 Jack GELL Qmsc  
188009 Lawrence WALTERS Keyhaven  
188474 Jak CORNTHWAITE Port Dinorwic  
188626 Peter MCCOY Emsworth Slipper SC  
189093 Thomas WEEKES Maidenhead SC  
191103 Michael CLARK Warsash Sailing Club  
191676 Dan BIGSBY Queen Mary SC  
192016 Tom KEEGAN Leigh & Lowton  
192498 Alex LEONARD Pennine SC  
192542 Tom RAINEY Plymouth  
192725 Joe CROSS Poole YC  
193245 Jack KILBURN Whitstable Yacht Club  
193677 Billy MINESS Stokes Bay S.c  
193709 Ben CORNISH Exe Sailing Club  
193781 Stuart GODWIN Hisc  
194753 David CARPENTER Elton  
194859 Oscar MCVEIGH Wimbledon Park Sailing Club  
194878 Eifion MON Rwbsc  
195021 Phill REYNOLDS Saltash  
195131 Robin ELSEY Restronget  
195199 Andrew BROWN Budworth  
195222 Martin EVANS Dabchicks  
195412 Thomas HEWITT Wlyc  
195836 Michael RIVERS Leigh On Sea Sailing Club  
195988 Robert HOLMES Glasson  
197310 Stephen BECKETT Solva Rowing And Watersports Club  
197367 George SPEDDING Queen Mary SC  
197679 Alex MILLS BARTON Newhaven And Seaford  
Laser Standard - 31 ENTRIES
RS:X 8.5 Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB  
175 Charlie MONEY Northampton Sailing Club  
261 Becky PLUMMER Axbridge  
30 Izzy HAMILTON    
422 George BOWLES N. Lincs Sailing Club  
445 Andrew GLOVER    
453 Matthew BROWN Northampton Sailing Club  
60 Sam SILLS Roadford  
607 Harriet ELLIS Hollingworth Lake  
638 Chloe BENNETT    
650 Lindsay SMITH Pitsford  
662 Jack PLUMMER Axbridge  
678 Connor BAINBRIDGE Halifax  
699 Robyn ROBINSON Bosworth  
717 Joanna EVANS Qmsc  
730 Louis MORRIS    
84 Kate STRANGE Chasewater  
931 Tom SQUIRES Oxford Sailing Club  
957 Lee MARRS    
9588 Sophie BAILEY    
RS:X 8.5 - 19 ENTRIES
  • RYA
  • RYA
  • Volvo Cars
  • Volvo Youth
  • UK Sport Lottery funded
  • Weymouth Portland Sailing