Entries

OB

    ClassHelmCrewClub
    2000 - 2321Jasper BARNHAMSerena DE NAHLIKSNETTISHAM BEACH SC
    29er - 1212Toby ATHERTONLaura CHAPELBANBURY SAILING CLUB
    29er - 2175Annabel CATTERMOLELizzie CATTERMOLEGRAFHAM WATER SC
    420 - 53982Iain BLAKEOskar SHEPHERDGREAT MOOR SAILIG CLUB
    420 - 55242Megan FERGUSONBettine HARRISFPSC
    420 - 51740Harry GEORGEJames GEORGELYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    505 - 8914Tim BIRDBen ILIFFEBURTON SC
    Albacore - 3Tom LONSDALERoss LONSDALEWEST OXFORDSHIRE SAILING CLUB
    Blaze - 799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER
    Blaze - 843Chris DYERNORTH DEVON YACHT CLUB
    Blaze - 837Gareth HYLANDCHASE
    Blaze - 795Laurence MARSHALLOXFORD SC
    Blaze - 751Josh HYLANDCHASEWATER SAILING CLUB
    Challenger - 270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
    Challenger - 312Valerie MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB SAILABILITY
    Challenger - 281Jack ALDERDICERUTLAND
    Challenger - 188Alex HOVDENPAPERCOURT SAILING CLUB
    Comet Trio MK2 - 503Alex HORLOCKBob HORLOCKEXE SC
    Contender - 2210Alex SHAWCHASE SC
    Contender - 2359Graham COOPERCCSC
    D-One - 2Laurence MILTONRYA
    D-One - 907Terry BROOKSOXFORD
    D-Zero - 191Nigel AUSTINCRANSLEY SAILING CLUB
    D-Zero - 217Thomas SOUTHWELLNETLEY SAILING CLUB
    D-Zero - 188Paul JEFFERIESHUNTS SC
    D-Zero - 54Ed DEACONHUNTS SC
    D-Zero - 8Joe CONSTABLEGWSC
    D-Zero - 193Kevin MOLLHUNTS SAILING CLUNB
    D-Zero - 150Andrew SPENCERBURTON
    D-Zero - 66David VALENTINEEMSWORTH SLIPPER SC
    Enterprise - 22901Paul YOUNGKarin SANDLERMIDLAND SAILING CLUB
    Enterprise - 23349Ann JACKSONAlan SKEENSBURGHFIELD
    Europe - 402Malcolm MORLEYOVERY STAITHE SC
    Europe - 3651Emma RAMMOXFORD SAILING CLUB
    Europe - 252Jonathan TWEEDLEOXFORD SAILING CLUB / RAFSA
    Europe - 332Emma PEARSONSTONEHENGE SC
    Europe - 330Pete BELLROYAL LYMINGTON YC / HIGHCLIFFE SC
    Fireball - 13944Dan JOHNSONBen LATHAMERRWOOD SAILING CLUB
    Fireball - 14928Anthony WILLCOCKSJames WILLCOCKSPORTISHEAD YACHT AND SAILING CLUB
    GP14 - 14178Lawrence CREASERFergus BARNHAMHAYLING ISLAND
    GP14 - 13870Maciej MATYJASZCZUKChris LOMAXWELSH HARP SC
    Hadron H2 - 115Richard LEFTLEYSOUTH CERNEY SAILING CLUB
    Halo - 818Mike LYONSBURGHFIELD SC
    Int 14 - 1548Julian PEARSONRichard SHERIDANNETLEY
    K1 - 117Hilly KINGFRENSHAM POND SAILING CLUB
    K1 - 115Geoff KINGTEWESKBURY SAILING CLUB
    K1 - 138Andrew SNELLASA
    K6 - 172Michael TRUEMANMartin GIBSONOXFORD SC
    K6 - 189Tim WILLIAMSGavin TILLSONOXFORD SAILING CLUB
    K6 - 122John TABORPaul OWENOXFORD
    Lark - 2293Gareth RUSSELLAimee RUSSELLPAXTON LAKES SC
    Laser - 202539Kev ARMSTRONGWEMBLEY SC
    Laser - 209003Mark GREENSTREETWEMBLEY SAILING CLUB
    Laser - 17Ben FLOWERHISC
    Laser - 196556John CURRANWEMBLEY SAILING CLUB
    Laser - 210020Alistair GOODWINHAVERSHAM SC
    Laser - 214100Jack HOPKINSDELPH SC
    Laser - 0Jon EMMETTWEIR WOOD
    Laser 4.7 - 133331Abigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    Laser Radial - 43315Oliver GOOLDENCOVENHAM SC
    Laser Radial - 197924Jamie MASONBLITHFIELD SAILING CLUB
    Laser Radial - 207986Eleanor CRAIGDRAYCOTE WATER/SUSSEX UNI
    Merlin Rocket - 3730Paul HollisPaula MasonBLITHFIELD SAILING CLUB
    Merlin Rocket - 3763Mark BARNESJosh WILCEWHITSTABLE YACHT CLUB
    Musto Skiff - 544Ben SCHOOLINGHELENSBURGH SC
    Musto Skiff - 396Stuart HARRISBANBURY SAILING CLUB
    National 12 - 3515Geoff CAMMHenry CAMMWARSASH SAILING CLUB
    National 18 - 421Matthew JONESJoe STEELTAMESIS CLUB
    National 18 - 412Colin BARRYCharles DWYERRCYC/MBSC
    National 18 - 4171Oliver HOUSEMANJeremy VINESCHEW VALLEY/TAMESIS
    National 18 - 401Peter GRAYRichard Pepperdine SIMON FORBESSTAUNTON HAROLD
    Norfolk Punt - 94Colin MURRAYOliver MURRAYROYAL MARINES SC
    Osprey - 1356Ben HAWKESSimon HAWKESCASTLE COVE SC
    Osprey - 1369Roger BLAKEJames BLAKEGREAT MOOR SC
    Osprey - 1347Philip MEAKINSChris DODDSWARSASH SAILING CLUB
    Osprey - 1234Terry CURTISPeter GREIGCASTLE COVE
    Osprey - 1116Dj EDWARDSMikey GREIGMBSC
    Phantom - 1456Andy COUCHLEIGH AND LOWTON
    RS Aero 5 - 1964Alice LUCYRUTLAND SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1809Iona WILLOWSDORCHESTER SC
    RS Aero 5 - 2708Maisie BRISTOWISLAND BARN RESERVOIR SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 2724Josie MEREDITHPAPERCOURT SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1685Lucy GREENWOODOXFORD SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1301Emily DAVISGREAT MOOR SC
    RS Aero 5 - 1107Ben POEOXFORD SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 2552Sammy ISAACS-JOHNSONMAIDENHEAD SC
    RS Aero 5 - 2442Jonathan BAILEYGRAFHAM SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 2317Theodore DEVERELLHUNTS
    RS Aero 7 - 2643John BANBROOKBOWMOOR SC
    RS Aero 7 - 2039Karl MORLEYBURTON SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 1739David CHERRILLBROADWATER SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2098Pierce SEWARDBROADSTAIRS
    RS Aero 7 - 1590Chris HATTONBOWMOOR SC
    RS Aero 7 - 1568Caitlin ATKINWHITSTABLE
    RS Aero 7 - 1232Tim NORRISWARSASH SC
    RS Aero 7 - 1336Joe GALLIVANLYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2553Mark RIDDINGTONEMSWORTH SLIPPER SC
    RS Aero 7 - 2420Nigel DAVIESDRAYCOTE WATER SC
    RS Aero 7 - 2750Richard KENNEDYEMSWORTH SLIPPER SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2204Alan MARKHAMUPPER THAMES SC
    RS Aero 7 - 2147John WARBURTONCHEW VALLEY LAKE SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2126Graham ILESBURGHFIELD
    RS Aero 7 - 2141Steve SHARPSEAFARERS
    RS Aero 7 - 2502Peter CHAPLINBURGHFIELD SC
    RS Aero 7 - 0000Charlie ROOMERYA
    RS Aero 7 - 2543Steve NORBURYWARSASH
    RS Aero 7 - 2429Robin CAIGERBOUGH BEECH SC
    RS Aero 7 - 2550Chris JONESSUTTON BINGHAM SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 1702Bruce MACDONALDDORCHESTER SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2672Will Gifford GIFFORDWHITEFRIARS
    RS Aero 7 - 1020Richard PYEDRAYCOTE WATER SC
    RS Aero 7 - 2717Chris HARRUPBURGHFIELD SC
    RS Aero 7 - 2439Tim HIREROYAL LYMINGTON YACHT CLUB
    RS Aero 7 - 2582Nick NEVERUTLAND
    RS Aero 7 - 2549Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 2572Andy HILLWARSASH
    RS Aero 7 - 2427Nigel ROLFEBURGHFIELD
    RS Aero 7 - 1068Charlie SANSOMBOWMOOR SC / UPSPC
    RS Aero 9 - 1298Richard WATSHAMSTARCROSS YC / RNSA
    RS Aero 9 - 2223Mark FOXSTOKES BAY SAILIG CLUB
    RS Aero 9 - 0000Michael SEALEYBUTTE SC
    RS Aero 9 - 2148Gareth GRIFFITHSISLAND BARN RESERVOIR
    RS Aero 9 - 1888Chris LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    RS Aero 9 - 2073Tim SEWARDBROADSTAIRS
    RS Aero 9 - 2188Mark ADDISONUPPER THAMES SC
    RS Feva XL - 501Fergus PYECaitlin MORLEYDRAYCOTE SAILING CLUB
    RS Feva XL - 4624Alice DAVISAbby HIREGREAT MOOR SC
    RS Vareo - 407Luke FISHEREMBERTON PARK
    RS200 - 921Matt Banbrook BANBROOKDavid NUNNBOWMOOR SC
    RS200 - 1152Jo TRIBETba TBABURNHAM SAILING CLUB
    RS300 - 523Harry MCVICARDRAYCOTE WATER
    RS400 - 1489Steve COCKERILLSarah COCKERILLSTOKES BAY SAILING CLUB
    RS400 - 527Andy POWELLAlice POWELLWARSASH
    RS400 - 1184Stuart WILLIAMSRoss SOUTHWELLARMY SAILING ASSOCIATION
    RS400 - 1369Liam WILLISJulie WILLISLYMINGTON TOWN SC
    RS400 - 1377Sean CLEARYAnnalise NIXONOXFORD
    RS400 - 1202Sam KNIGHTJohn KNIGHTBARTLEY SC
    RS600 - 951Michael ISZATTKING GEORGE SC
    RS600 - 8Richard SMITHWILSONIAN SC
    RS600 - 654Ian MARSHALLOXFORD SC AND RAFSA
    RS600 - 968Dan ROBINSOXFORD SAILING CLUB
    RS600 - 988George SMITHBOUGH BEECH
    RS700 - 1046Miles ROEBUCKOXFORD
    RS800 - 1166Ralph SINGLETONSophie SINGLETONBURGHFIELD S C
    Scorpion - 2039Grahame NEWTONRachael RHODESSTAUNTON HAROLD
    Scorpion - 2023Tom JEFFCOATETim HARTLEYNOTTS COUNTY
    Solo - 5675Tom GILLARDSHEFFIELD VIKING SC
    Solo - 5247Geoff EDWARDSBUDWORTH SAILING CLUB
    Solo - 5138Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
    Solo - 5834Chris BROWNRYA
    Solo - 5469Guy LONSDALESOUTH CERNEY
    Solo - 5381Fraser HAYDENPAPERCOURT SC
    Streaker - 1462Paul CARRINGTONPAXTON LAKES SAILING CLUB
    Supernova - 1083Serena STEWARDSONEMBERTON PARK SAILING CLUB
    Supernova - 1135Gordon TWEEDLEHAVERSHAM
    Supernova - 1066Phil MASONBLITHFIELD SC
    Vortex - 2014Jonathan CARTERRICKMANSWORTH SAILING CLUB
    159 boats

    Class Stats


    2000 : 1
    29er : 2
    420 : 3
    505 : 1
    Albacore : 1
    Blaze : 5
    Challenger : 4
    Comet Trio MK2 : 1
    Contender : 2
    D-One : 2
    D-Zero : 8
    Enterprise : 2
    Europe : 5
    Fireball : 2
    GP14 : 2
    Hadron H2 : 1
    Halo : 1
    Int 14 : 1
    K1 : 3
    K6 : 3
    Lark : 1
    Laser : 7
    Laser 4.7 : 1
    Laser Radial : 3
    Merlin Rocket : 2
    Musto Skiff : 2
    National 12 : 1
    National 18 : 4
    Norfolk Punt : 1
    Osprey : 5
    Phantom : 1
    RS Aero 5 : 10
    RS Aero 7 : 30
    RS Aero 9 : 7
    RS Feva XL : 2
    RS Vareo : 1
    RS200 : 2
    RS300 : 1
    RS400 : 6
    RS600 : 5
    RS700 : 1
    RS800 : 1
    Scorpion : 2
    Solo : 6
    Streaker : 1
    Supernova : 3
    Vortex : 1

    Enter Now >>>>

    GPS Tracking

    Enter Now >>>>

    2018/19 Series

    Draycote Dash17/18 November 2018
    Datchet Flyer8/9 December 2018
    Brass Monkey27 December 2018
    Grafham Grand Prix30 December 2018
    Bloody Mary12 January 2019
    Tiger Trophy2/3 February 2019
    Oxford Blue16 February 2019
      
    Prize Giving2 March 2019



    Register

    For all the latest news sign up here with your email address:

    About

    The Selden SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.