Entries

GGP

    ClassHelmCrewClub
    2000 - 22334Simon HORSFIELDKatie BURRIDGEASA
    2000 - 21425Brett COKAYNEJames COKAYNESTAUNTON HAROLD SAILING CLUB
    2000 - 2321Jasper BARNHAMSerena DE NAHLIKSNETTISHAM BEACH SC
    29er - 2175Sonia EVANSElizabeth CATTERMOLEGWSC
    29er - 619David MACLAYNatalie MACLAYGRAFHAM WATER
    29er - 2235William PANKSebastion GOTTONORFOLK BROADS YACHT CLUB
    4000 - 4057Andrew EVERITTJason DRYDENGWSC
    4000 - 4568David MARCHANTNeil HEFFERNANGWSC
    4000 - 4588Matthew REYNOLDSDavid MARCHANTGRAFHAM WATER
    4000 - 4701John REYNOLDSFran HOWELLGRAFHAM WATER SC
    420 - 55242Megan FERGUSONBettine HARRISFPSC
    420 - 51740Harry GEORGEJames GEORGELYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    420 - 56115Dylan MCPHERSONAndrew STURTRYA
    420 - 52480Oliver DOWSON MCGILLSzymon MATYJASZCZUKRLYC
    420 - 53703Maisie HARKESSAnnabel HITCHMOUGHBOWMOOR SAILING CLUB
    420 - 53304Lucy HUGHESJosh MANNINGPWLLHELI SC
    420 - 56116Ellie CLARKDaisy DesorgherRIPON SC/OVERY STAITHE SC
    420 - 52566Tim RUSHEllie RUSHRYA
    470 - 11Paul BROTHERTONRyan ORRGLOSSOP SAILING CLUB
    A Class Classic - 3Neil KLABEGRAFHAM WATER SAILING
    A Class Classic - 72Owen COXBALA SAILING CLUB
    Blaze - 751Josh HYLANDCHASEWATER
    Blaze - 766Eden HYLANDCHASEWATER
    Blaze - 799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER
    Blaze - 579Andy BUNYANSTEWARTBY SAILING CLUB
    Blaze - 818Mike LYONSBURGHFIELD SC
    Blaze - 811Pete BARLOWBURGHFIELD SC
    Blaze - 839Alex WALTONCHASE SAILING CLUB
    Buzz - 748Matthew BUTLERJoe ELDREDSTEWARTBY SAILING CLUB
    Byte CII - 3616Charlotte HITCHMOUGHBOWMOOR
    Challenger - 270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
    Challenger - 312Valerie MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB SAILABILITY
    Challenger - 281Jack ALDERDICERUTLAND
    Cherub - 2650Martyn DENCHFIELDOliver GOOLDENSTAUNTON HAROLD SAILING CLUB
    Cherub - 3215Jonny O'CONNORAlex HARRISDEE
    Comet - 683Kris KENMUIR-HOGGSTAUNTON HAROLD SAILING CLUB
    Contender - 2711William GOULDCARSINGTON
    Contender - 2706Stuart JONESDATCHET WATER SC
    Contender - 2210Alex SHAWCHASE SC
    Contender - 2406Graham SEXTONTHORPE BAY YC
    D-One - 21Vanessa WEEDON-JONESGRAFHAM
    D-Zero - 8Joe CONSTABLEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    D-Zero - 150Andrew SPENCERBURTON
    D-Zero - 217Thomas SOUTHWELLNETLEY SAILING CLUB
    D-Zero - 239Stuart BROWNGRAFHAM
    D-Zero - 71Neil WASHINGTONGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    D-Zero - 283James GERWATFELPHAM SAILING CLUB
    D-Zero - 110Joel WALKERGRAFHAM WATER SC
    D-Zero - 183Gavin FLEMINGHUNTS
    D-Zero - 227Colin GLOVERGWSC
    Enterprise - 22439Phil BEVANLaura BEVANGRAFHAM WATER
    Enterprise - 22901Paul YOUNGAlex HOMERMIDLAND SAILING CLUB
    Fireball - 15133Kevin HOPEAndy STEWARTNOTTS COUNTY SAILING CLUB
    Fireball - 15143Isaac MARSHOliver DAVENPORTDOVESTONE
    Fireball - 14388James CUXSONJames Neil ARNOTTNEWHAVEN & SEAFORD SC
    Fireball - 15155David HALLPaul CONSTABLEBLACKWATER SC
    Fireball - 15066Mark MASKELLNigel SHEPPARDBLACKWATER SC
    Fireball - 13944Dan JOHNSONBen LATHAMERRWOOD SAILING CLUB
    Flying 15 - 3583Michael WILCZYNSKIJean WILCZYNSKIGRAFHAM WATER
    Flying 15 - 3794David PHILPOTTPippa CHAPMANGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Flying 15 - 4042Tim OBRIENColin FERRAGWSC
    Flying 15 - 3969Simon DABSONFlynn DAVIESGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Flying 15 - 3947Nick TAYLORIan DUBOCKGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Formula 16 SH - 063Stewart SMITHGRAFHAM
    Formula 18 - 1581David WHITEJonathan SWEETGWSC
    GP14 - 13654Neil MARSDENTbc TBCBLACKPOOL FLEETWOOD YC
    GP14 - 14201Hugh DEVEREUXEllie DEVEREUXBUDWORTH SC
    GP14 - 13251Ian DOBSONGemma DOBSONBURWAIN SC
    GP14 - 13870Maciej MATYJASZCZUKChris LOMAXWELSH HARP &WEMBLEY SC
    GP14 - 14178Lawrence CREASERFergus BARNHAMHAYLING ISLAND SC
    Graduate - 3013Fresh ABENDSTERNIzzy WATERFALLTODDBROOK SC
    Hadron H2 - 115Richard LEFTLEYSOUTH CERNEY SAILING CLUB
    Int Moth - 4544Matthew LEARSC
    Int Moth - 45James SAINSBURYRUTLAND
    Int Moth - No foils - 3029Paul HIGNETTLOCH LOMOND SAILING CLUB
    K1 - 115Geoff KINGTEWKESBURY CRUISING AND SAILING CLUB
    K1 - 117Hilly KINGFRENSHAM POND SAILING CLUB
    K1 - 138Andrew SNELLASA
    Lark - 2528Stuart HYDONNick HYDONSHUSTOKE SC
    Lark - 2293Gareth RUSSELLAimee RUSSELLPAXTON LAKES SC
    Laser - 215064Jon EMMETTWEIR WOOD SC
    Laser - 17Ben FLOWERHISC
    Laser - 183208Andrew SEALGWSC
    Laser - 215157David SUMMERVILLEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Laser - 210020Alistair GOODWINHAVERSHAM SC
    Laser - 202539Kev ARMSTRONGWEMBLEY SC
    Laser - 215159Stephen JAMESGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Laser - 2286Stephen BARFOOTGWSC
    Laser - 177863Tim MATTHEWSGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Laser - 212459Garry KNOTTPENNINE SC
    Laser 4.7 - 133331Abigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    Laser 4.7 - 185597Tim EVANSGWSC
    Laser 4.7 - 194122Thomas WILLIAMSONISLAND BARN
    Laser Radial - 197924Jamie MASONBLITHFIELD
    Laser Radial - 207986Eleanor CRAIGDRAYCOTE WATER/SUSSEX UNI
    Laser Radial - 213093Mike KINNEARGRAFHAM WATER SC
    Laser Radial - 210098William RUSSELLPAXTON LAKES SC
    Laser Radial - 171861Lydia BARBERBLITHFIELD SAILING CLUB
    Laser Radial - 213791William SYMONDSGRAFHAM WATER SC
    Laser Radial - 208659Alastair BROWNGREAT MOOR SAILING CLUB
    Laser Radial - 204651Stephanie HARDINGHOLLOWELL
    Laser Radial - 207462George ELLIS-MILLERGWSC
    Laser Radial - 177861Alison STEVENSGWSC
    Lightning 368 - 417Jason GALLAGHERDENHOLME SC
    Merlin Rocket - 3758Tim SAXTONJodie GREENITCHENOR
    Merlin Rocket - 3776Nick CRAIGEmma CLARKEBURGHFIELD FRENSHAM
    Merlin Rocket - 3723Geoff KIMBERHelen KIMBERSTONE SAILING CLUB
    Merlin Rocket - 3775Dan WILLETTPete NICHOLSONBRIGHTLINGSEA
    Merlin Rocket - 3569Ben LULHAMSam LULHAMRUTLAND SAILING CLUB
    Musto Skiff - 544Ben SCHOOLINGHELENSBURGH SAILING CLUB
    Musto Skiff - 080Harry MCVICARGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Musto Skiff - 396Stuart HARRISBANBURY SAILING CLUB
    Nacra 15 Spi DH - 126Abigail CLARKEAlfie COGGERGRAFHAM SC
    Nacra 15 Spi DH - 079Arabella SABBERTONWilliam HARRISONGRAFHAM WATER SC NBYC WOBYC
    Nacra Carbon 20 - 54John TUCKWELLGRAFHAM
    National 18 - 401Peter GRAYRichard Pepperdine SIMON FORBESSTAUNTON HAROLD
    Norfolk Punt - 94Colin MURRAYOly MURRAYRMSC
    OK - 2144Jamie HARRISBCYC
    OK - 2155Richard BURTONWOSC
    OK - 2170Dave BOURNERYA
    Osprey - 1362Emma STEVENSONTimothy BOWDENWEYMOUTH
    Osprey - 1347Philip MEAKINSBryony MEAKINSWARSASH
    Osprey - 1369Roger BLAKEJames BLAKEGREAT MOOR SAILING CLUB
    Osprey - 1356Ben HAWKESSimon HAWKESCASTLE COVE SC
    Phantom - 1457Simon WIGMOREGRAFHAM WATER
    RS Aero 5 - 2713Ollie WILLIAMSONISLAND BARN
    RS Aero 5 - 2317Theodore DEVERELLHUNTS
    RS Aero 5 - 2442Jonathan BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1301Emily DAVISGREAT MOOR SC
    RS Aero 5 - 1893Alice DAVISGREAT MOOR SC
    RS Aero 5 - 1566Abby HIREROYAL LYMINGTON YACHT CLUB
    RS Aero 7 - 2518Nick IRELANDSTOKES BAY SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2286Stephen BARFOOTGWSC
    RS Aero 7 - 2204Alan MARKHAMUPPER THAMES SC
    RS Aero 7 - 2105Lily BARRETTISLAND BARN
    RS Aero 7 - 1336Joe GALLIVANLYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2039Karl MORLEYBURTON SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2318Karl THORNELYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 2549Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 1400Gary FOWLERHUNTS SC
    RS Aero 7 - 2439Tim HIREROYAL LYMINGTON YACHT CLUB
    RS Aero 7 - 2582Nick NEVERUTLAND
    RS Aero 9 - 1298Richard WATSHAMSTARCROSS YC / RNSA
    RS Aero 9 - 1888Chris LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    RS Aero 9 - 2600Greg BARTLETTSTARCROSS YC
    RS Vareo - 407Luke FISHEREMBERTON PARK
    RS200 - 1629Philip BAILEYHelen BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS200 - 626Will TAYLORMatt TAYLORLYMINGTON TOWN SC
    RS200 - 1328Ben SAXTONIzzy HAMILTONITCHENOR
    RS200 - 1452Alistair HODGSONJoanna WORRALLRYA
    RS400 - 1474Ben CAMPBELLMathew FRARYNBYC
    RS400 - 1489Stephen COCKERILLSarah COCKERILLSTOKES BAY SAILING CLUB
    RS400 - 1488Michael SIMSAndrew GEORGECARSINGTON SAILING CLUB
    RS400 - 563Guy HUMPHREYSarah HUMPHREYGWSC
    RS400 - 1189Steve RESTALLKatie WALWORTHDOWNS
    RS400 - 1377Sean CLEARYAnnalise NIXONOXFORD SAILING CLUB
    RS500 - 659Peter CURTISJames CURTISGRAFHAM WATER SC
    RS600 - 951Michael ISZATTKING GEORGE SC
    RS600 - 815Ed BELLAMYGRAFHAM
    RS600 - 884Mark RUSHTONGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS600 - 918Ian MONTAGUESTONE
    RS600 - 988George SMITHBOUGH BEECH
    RS600 - 670Christopher HASLAMHICKLING BROAD SAILING CLUB
    RS600 - 980Andy PEAKEWILSONIAN
    RS600 - 7Cliff HASLAMHICKLING BROAD SAILING CLUB
    RS600 - 8Richard SMITHWILSONIAN
    RS600 - 885Simon HIBBERTNOTTS COUNTY
    RS600 - 900Alex PIGGOTTNOTTS COUNTY
    RS800 - 1166Ralph SINGLETONSophie SINGLETONBURGHFIELD S C
    Sailhorse - 2530Manuel FOHLERIris MULLERGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Solo - 5675Tom GILLARDSHEFFIELD VIKING SC
    Solo - 5346Brian MOLYNEUXBANBURY SAILING CLUB
    Solo - 5421Andy BAYLISSHYKEHAM SC
    Solo - 5738Tim HANDSWARKESTONE SC
    Solo - 4512Neil FIRTHBANBURY SC
    Solo - 5655Nigel PYBUSNORTHAMPTON SAILING CLUB
    Solo - 5444Chris JENNINGSBURGHFIELD SAILING CLUB
    Solo - 4040Dave GOUDIEGRAFHAM WATER SC
    Solo - 5723Alan BISHOPGIRTON SAILING CLUB
    Solo - 6000Doug LATTAPORTCHESTER SC / HISC
    Solo - 5788Oli WELLSRYA
    Solo - 5768Simon MASKELLHUNTS SC
    Solo - 58Dave LUCASGRAFHAM WATER
    Solo - 5586Ian WALTERSGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Solo - 4999Simon KNELLERGWSC
    Solo - 5247Geoff EDWARDSBUDWORTH SAILING CLUB
    Solo - 5827Ewan BIRKIN-WALLSGRAFHAM WATER
    Solo - 5730Vincent HOREYKING GEORGE SAILING CLUB.
    Solo - 5158Simon CHARLESGRAFHAM WATER
    Solo - 5138Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
    Solo - 5834Chris BROWNRYA
    Solo - 4309Richard BUNDOCKST IVES
    Solo - 3462Ben COOPERSPINNAKER
    Solution - 450Sam DAVYHYKEHAM SC
    Sprint 15 - 1133Rhys ATKINSGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Sprint 15 - 2022Stuart SNELLGRAFHAM WATER
    Streaker - 1462Paul CARRINGTONPAXTON LAKES SAILING CLUB
    Supernova - 1130Nick WHILESATTENBOROUGH
    Supernova - 1083Serena STEWARDSONEMBERTON PARK SAILING CLUB
    Supernova - 1180David STEPHENBARTLEY SAILING CLUB
    Tasar - 2802John REESMari SHEPHERDHISC
    Tornado Spi - 403Barry ARNISONRay LOWTHERGRAFHAM
    Waszp - 2019Arran HOLMANHOLLOWELL
    203 boats

    Class Stats


    2000 : 3
    29er : 3
    4000 : 4
    420 : 8
    470 : 1
    A Class Classic : 2
    Blaze : 7
    Buzz : 1
    Byte CII : 1
    Challenger : 3
    Cherub : 2
    Comet : 1
    Contender : 4
    D-One : 1
    D-Zero : 9
    Enterprise : 2
    Fireball : 6
    Flying 15 : 5
    Formula 16 SH : 1
    Formula 18 : 1
    GP14 : 5
    Graduate : 1
    Hadron H2 : 1
    Int Moth : 2
    Int Moth - No foils : 1
    K1 : 3
    Lark : 2
    Laser : 10
    Laser 4.7 : 3
    Laser Radial : 10
    Lightning 368 : 1
    Merlin Rocket : 5
    Musto Skiff : 3
    Nacra 15 Spi DH : 2
    Nacra Carbon 20 : 1
    National 18 : 1
    Norfolk Punt : 1
    OK : 3
    Osprey : 4
    Phantom : 1
    RS Aero 5 : 6
    RS Aero 7 : 11
    RS Aero 9 : 3
    RS Vareo : 1
    RS200 : 4
    RS400 : 6
    RS500 : 1
    RS600 : 11
    RS800 : 1
    Sailhorse : 1
    Solo : 23
    Solution : 1
    Sprint 15 : 2
    Streaker : 1
    Supernova : 3
    Tasar : 1
    Tornado Spi : 1
    Waszp : 1

    Enter Now >>>>

    GPS Tracking

    2018/19 Series

    Draycote Dash17/18 November 2018
    Datchet Flyer8/9 December 2018
    Brass Monkey27 December 2018
    Grafham Grand Prix30 December 2018
    Bloody Mary12 January 2019
    Tiger Trophy2/3 February 2019
    Oxford Blue16 February 2019
      
    Prize Giving2 March 2019



    Register

    For all the latest news sign up here with your email address:

    About

    The Selden SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.