Entries

Dash

    ClassHelmCrewClub
    2000 - 22334Simon HORSFIELDKatie BURRIDGEASA
    2000 - 2321Jasper BARNHAMSerena DE NAHLIKSNETTISHAM BEACH SC
    505 - 9177Graeme WILLCOXJames SPIKESLEYNETLEY SAILING CLUB
    505 - 8915Tim BIRDBen ILIFFEBURTON SC
    505 - 9125Roger GILBERTBen MCGRANENETLEY SC
    Blaze - 811Pete BARLOWBURGHFIELD SC
    Blaze - 766Eden HYLANDCHASEWATER SAILING CLUB
    Blaze - 799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER
    Blaze - 839Alex WALTONCHASE SAILING CLUB
    Blaze - 818Mike LYONSBURGHFIELD SC
    Challenger - 270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
    Challenger - 312Valerie MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB SAILABILITY
    Challenger - 281Jack ALDERDICERUTLAND
    Cherub - 2650Martyn DENCHFIELDOliver GOOLDENSTAUNTON HAROLD SAILING CLUB
    Cherub - 3217Emma PEARSONNick PRATTSTOKES BAY
    Comet Trio - 364Darren PADROCallum PADROSHUSTOKE
    Comet Trio MK2 - 433Adrian PADROTracie PADROSHUSTOKE S.C
    Comet Trio MK2 - 503Alex HORLOCKBob HORLOCKEXE SC
    Contender - 2210Alex SHAWCHASE SC
    Contender - 2511Iain HORLOCKEXE S C
    Contender - 4210Richard BYNEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Contender - 2373Steve KAARKDRAYCOTE WATER
    D-One - 11Rob JONESWARSASH
    D-One - 2Laurence MILTONRYA
    D-Zero - 191Nigel AUSTINCRANSLEY SAILING CLUB
    D-Zero - 217Thomas SOUTHWELLNETLEY SAILING CLUB
    D-Zero - 150Andrew SPENCERBURTON
    Enterprise - 22901Paul YOUNGLouise HASSALLMIDLAND SAILING CLUB
    Enterprise - 23349Ann JACKSONAlan SKEENSBURGHFIELD SAILING CLUB
    Fireball - 13944Dan JOHNSONBen LATHAMERRWOOD SAILING CLUB
    Fireball - 14940Georgia BOOTHJohn PIATTSCALING DAM
    Fireball - 14388James CUXSONJames Neil ARNOTTNEWHAVEN & SEAFORD SC
    Fireball - 15073Sam METTAMTim SAUNDERSPAPERCOURT SC
    Fireball - 15133Kevin HOPEAndy STEWARTNOTTS COUNTY SAILING CLUB
    Fireball - 15114John HAYESJoel JAMESSOUTHPORT/WEST LANCS
    Fireball - 15143Isaac MARSHOliver DAVENPORTNORTHAMPTON SC
    GP14 - 14178Lawrence CREASERMaciek MATYJASZCZUKHAYLING ISLAND SC
    Graduate - 3013Fresh ABENDSTERNIzzy WATERFALLTODDBROOK SC
    Hadron H2 - 131Simon HIPKINWALTON AND FRINTON YACHT CLUB
    Hadron H2 - 127Chris BROWNRORC / WESTON
    Hadron H2 - 115Richard LEFTLEYSOUTH CERNEY SAILING CLUB
    Hadron H2 - 126Alistair GLENSTARCROSS YACHT CLUB
    Hadron H2 - 113Dave BARKERDRAYCOTEWATER
    Hadron H2 - 102Ian LITTLETHORPE BAY YACHT CLUB
    Hadron H2 - 103Geoff PARKERWALTON AND FRINTON YACHT CLUB
    Hadron H2 - 136James OXLEYWALTON & FRINTON YACHT CLUB
    Int Moth - 4442Kyle STONEHAMTBYC
    Int Moth - No foils - 3029Paul HIGNETTLOCH LOMOND SAILING CLUB
    K1 - 138Andrew SNELLASA
    K1 - 115Geoff KINGTEWESKBURY CRUISING AND SAILING CLUB
    K1 - 117Hilly KINGFRENSHAM POND SAILING CLUB
    Lark - 2528Stuart HYDONAnn BIGLINSHUSTOKE
    Laser - 209976William WHITTAKERDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser - 202539Kev ARMSTRONGWEMBLEY SC
    Laser - 198880Adam HAGUEOGSTON
    Laser - 209003Mark GREENSTREETWEMBLEY SAILING CLUB
    Laser - 177886Marcellus PRYORDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser - 206856Andrew GUPPYDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser - 179748Tom TINDALLWEMBLEY SC
    Laser - 193194Adam HALLARDDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser - 210020Alistair GOODWINHAVERSHAM SC
    Laser - 180333Robert STILLDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Laser - 161561William COOPERDRAYCOTE WATER SC
    Laser 4.7 - 133331Abigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    Laser Radial - 197924Jamie MASONBLITHFIELD
    Laser Radial - 207986Eleanor CRAIGDRAYCOTE WATER/ SUSSEX UNI
    Laser Radial - 171861Lydia BARBERBLITHFIELD SAILING CLUB
    Merlin Rocket - 3569Ben LULHAMSamantha LULHAMRUTLAND SAILING CLUB
    Merlin Rocket - 3709Rob HENDERSONAlice MARKHAMLYMINGTON TOWN SC
    Merlin Rocket - 3776Nick CRAIGEmma CLARKEFRENSHAM BURGHFIELD
    Musto Skiff - 396Stuart HARRISBANBURY SAILING CLUB
    Musto Skiff - 544Ben SCHOOLINGHELENSBURGH SAILING CLUB
    Musto Skiff - 186Andrew STICKLANDTHORPE BAY YC
    National 18 - 401Peter GRAYSimon FORBESSTAUNTON HAROLD
    Norfolk Punt - 94Colin MURRAYOly MURRAYRMSC RNSA
    OK - 2134Fergus BARNHAMSNETTISHAM BEACH
    Osprey - 1362Emma STEVENSONTim BOWDENWEYMOUTH
    Osprey - 1356Ben HAWKESSimon HAWKESCASTLE COVE SAILING CLUB
    Phantom - 1347Chris BIGLINSTAUNTON HAROLD
    Phantom - 1457Simon WIGMOREGRAFHAM WATER
    Phantom - 1245Ed DUTTONSTONE
    RS Aero 7 - 2719Craig WILLIAMSONHISC/SHSC
    RS Aero 7 - 2543Steve NORBURYWARSASH
    RS Aero 7 - 2572Andy HILLWARSASH
    RS Aero 7 - 1068Charlie SANSOMBOWMOOR SC / UPSPC
    RS Aero 9 - 1888Chris LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    RS Vareo - 407Luke FISHEREMBERTON PARK
    RS200 - 1112Nigel PEPPERDINEDiana PEPPERDINESTAUNTON HAROLD
    RS200 - 1428Richard BROWNJudith BROWNDRAYCOTE WATER
    RS200 - 1452Alistair HODGSONJoanna WORRALLRYA
    RS200 - 732Greg JONESCaroline NOELDRAYCOTE WATER
    RS200 - 430Michael CALVERTSophie HARRISSALCOMBE YC
    RS400 - 1488Michael SIMSAndrew GEORGECARSINGTON SAILING CLUB
    RS400 - 1489Stephen COCKERILLSarah COCKERILLSTOKES BAY SAILING CLUB
    RS400 - 1202Sam KNIGHTJohn KNIGHTBARTLEY SAILING CLUB
    RS600 - 8Richard SMITHWILSONIAN
    RS600 - 988George SMITHSHOREHAM
    RS800 - 1166Ralph SINGLETONSophie SINGLETONBURGHFIELD S C
    Scorpion - 2039Grahame NEWTONRachael RHODESSTAUNTON HAROLD
    Solo - 5738Tim HANDSWARKESTONE SC
    Solo - 4860Andy RICESTOKES BAY SAILING CLUB
    Solo - 5346Brian MOLYNEUXBANBURY SAILING CLUB
    Solo - 5788Oli WELLSRYA
    Solo - 5703John BALLBRIGHTLINGSEA
    Solo - 5675Tom GILLARDSHEFFIELD VIKING SC
    Sprint 15 - 2023Edward TUITE DALTONDRAYCOTE WATER
    Supernova - 1189Tom CHADFIELDBLITHFIELD
    Supernova - 1180David STEPHENBARTLEY SAILING CLUB
    Supernova - 1083Serena STEWARDSONEMBERTON PARK SAILING CLUB
    Topper - 1234Clemmie MIDDLEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Topper - 24358Joseph ROWEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    112 boats

    Class Stats


    2000 : 2
    505 : 3
    Blaze : 5
    Challenger : 3
    Cherub : 2
    Comet Trio : 1
    Comet Trio MK2 : 2
    Contender : 4
    D-One : 2
    D-Zero : 3
    Enterprise : 2
    Fireball : 7
    GP14 : 1
    Graduate : 1
    Hadron H2 : 8
    Int Moth : 1
    Int Moth - No foils : 1
    K1 : 3
    Lark : 1
    Laser : 11
    Laser 4.7 : 1
    Laser Radial : 3
    Merlin Rocket : 3
    Musto Skiff : 3
    National 18 : 1
    Norfolk Punt : 1
    OK : 1
    Osprey : 2
    Phantom : 3
    RS Aero 7 : 4
    RS Aero 9 : 1
    RS Vareo : 1
    RS200 : 5
    RS400 : 3
    RS600 : 2
    RS800 : 1
    Scorpion : 1
    Solo : 6
    Sprint 15 : 1
    Supernova : 3
    Topper : 2

    Enter Now >>>>

    GPS Tracking

    2018/19 Series

    Draycote Dash17/18 November 2018
    Datchet Flyer8/9 December 2018
    Brass Monkey27 December 2018
    Grafham Grand Prix30 December 2018
    Bloody Mary12 January 2019
    Tiger Trophy2/3 February 2019
    Oxford Blue16 February 2019
      
    Prize Giving2 March 2019



    Register

    For all the latest news sign up here with your email address:

    About

    The Selden SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.