Entries

Oxford Blue

    ClassHelmCrewClub
    2000 - 2607Lottie HARLANDWill PORTERBURGHFIELD SC/ WESTON SC
    29er - 736Sam BRIGGSChris HASLAMNORFOLK PUNT CLUB
    420 - 52480Maksymilian STEELESzymon MATYJASZCZUKWELSH HARP
    420 - 51740James GEORGEHarry GEORGEBURFIELD
    505 - 9177Tom GILLARDHarry BRIDDONSHEFFIELD VIKING
    Blaze - 799Richard BOTTINGDARYCOTE WATER SAILING CLUB
    Blaze - 795Laurence MARSHALLOXFORD SAILING CLUB
    Blaze - 818Mike LYONSBURGHFIELD SC
    Challenger - 257Valerie MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB
    Challenger - 281Jack ALDERDICERUTLAND
    Challenger - 270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
    Challenger - 188Alex HOVDENPAPERCOURT SAILING CLUB
    Contender - 2477Chris HOWEOXFORD SAILING CLUB
    D-One - 402Terry BROOKSOXFORD
    D-One - 21Vanessa WEEDON-JONESGRAFHAM
    D-Zero - 217Thomas SOUTHWELLNETLEY SAILING CLUB
    D-Zero - 191Nigel AUSTINCRANSLEY
    D-Zero - 250Ian MORGANNETLEY SAILING CLUB
    Enterprise - 22901Paul YOUNGGabrielle BARTHELEMYMIDLAND SAILING CLUB
    Finn - 4Russell WARDHAYLING ISLAND S C & MENGHAM RYTHE S C
    Finn - 47Tim NEWTONOXFORD
    Fireball - 15133Kevin HOPERussell THORNENOTTS COUNTY SAILING CLUB
    GP14 - 13251Ian DOBSONGemma DOBSONTHE SMVC
    GP14 - 13870Maciej MATYJASZCZUKCharlote COTTERWELSH HARP SC
    GP14 - 14188John HAYESJoel JAMESWEST LANCS AND SOUTHPORT
    Graduate - 2901Hamilton ROAFAlistair ROAFCHIPSTEAD
    Hadron H2 - 113Alistair GLENSTARCROSS YC
    Hadron H2 - 122Steve WARDBARTLEY
    K1 - 138Andrew SNELLASA
    K1 - 53Paul HANDLEYCHIPSTEAD SC
    K6 - 172Michael TRUEMANMartin GIBSONOXFORD SC
    K6 - 189Tim WILLIAMSRoss LONSDALEOXFORD S C
    Lark - 2293Gareth RUSSELLAimee RUSSELLPAXTON LAKES SC
    Laser - 213126Ben FLOWERPOLY STEPS QUAY
    Laser - 210020Alistair GOODWINHAVERSHAM SC
    Laser - 200089David HARRISBANBURY SAILING CLUB
    Laser - 192516Tom WHITEOLTON MERE
    Laser 4.7 - 194122Tom WILLIAMSONIBRSC / RLYMYC
    Laser 4.7 - 206715Jack GRAHAM-TROLLBANBURY SAILING CLUB/ROYAL LYMINGTON YACHT CLUB
    Laser 4.7 - 179019George EAMES MATTHEWSBANBURY SC
    Laser Radial - 194659George SUNDERLANDOLTON MERE SAILING CLUB
    Laser Radial - 210098William RUSSELLPAXTON LAKES SC
    Laser Radial - 207986Eleanor CRAIGDRAYCOTE WATER
    Laser Radial - 170828Oliver GOOLDENCOVENHAM SAILING CLUB
    Merlin Rocket - 3763Mark BARMESJosh WilceWHITSTABLE YACHT CLUB
    Musto Skiff - 544Ben SCHOOLINGSTOKES BAY
    Musto Skiff - 487Sean THIJSSESBSC/DWSC
    Musto Skiff - 531Andrew GOULDSTOKES BAY SAILING CLUB
    National 18 - 412Colin BARRYPansie MEARARCYC/MBSC
    National 18 - 406Jessica BERNEYHugo BERNEYDATCHET WATER SAILING CLUB
    National 18 - 401Oliver HOUSEMANSteve WATTONTAMESIS CLUB
    Norfolk Punt - 94Colin MURRAYOly MURRAYULLSWATER YACHT CLUB
    Osprey - 1343Richard MARSHALLAndrew EDMONDSPOOLE YC
    Osprey - 1347Philip MEAKINSTommo TOMSONWARSASH SAILING CLUB
    Osprey - 1369Roger BLAKEJamie BLAKEGREAT MOOR SC
    Osprey - 1175Emma S STEVENSONTim BOWDENWEYMOUTH
    Phantom - 1130Tim PLATTMAIDENHEAD SC
    Phantom - 1456Andy COUCHLEIGH AND LOWTON
    Phantom - 1446Nick ORMANCASTLE COVE SC
    RS Aero 5 - 1964Alice LUCYRUTLAND
    RS Aero 5 - 1795Sammy ISAACS-JOHNSONMAIDENHEAD SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1175Natasha SIONN/A
    RS Aero 5 - 1301Emily DAVISGREAT MOOR SC
    RS Aero 5 - 2100Julie WILLISLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 2427Nigel ROLFELYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2093Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 1587Chris HATTONBOWMOOR SC
    RS Aero 7 - 2319Stephen COCKERILLSTOKES BAY SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 1930Paul BARTLETTSTARCROSS YACHT CLUB
    RS Aero 7 - 1336Joe GALLIVANSPINNAKER SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2320Sarah COCKERILLSTOKES BAY SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2224Richard PAYNEOXFORD SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2415Nick IRELANDSTOKES BAY SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 1817Chris JONESSUTTON BINGHAM SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2204Alan MARKHAMUPPER THAMES SC
    RS Aero 7 - 1068Charlie SANSOMBOWMOOR SC
    RS Aero 7 - 2318Karl THORNELYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 2162Peter CHAPLINBURGHFIELD
    RS Aero 7 - 1230Noah REESTORPOINT MOSQUITO SC
    RS Aero 7 - 2134Chris WARBURTONSOUTH STAFFORDSHIRE SC
    RS Aero 7 - 1586Chris CONLANBOWMOOR
    RS Aero 7 - 1001Mark LEWISOXFORD SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2147John WARBURTONCHEW VALLEY LAKE SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 1002David CHERRILLBROADWATER SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2073Tim SEWARDBROADSTAIRS
    RS Aero 7 - 2098Pierce SEWARDBROADSTAIRS
    RS Aero 7 - 1089Kent MARTINOGSTON
    RS Aero 7 - 2106Roscoe MARTINOGSTON
    RS Aero 7 - 1694Nick NEVERUTLAND
    RS Aero 7 - 1568Caitlin ATKINWHITSTABLE YC
    RS Aero 7 - 1685Lucy GREENWOODOXFORD SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 1566Tim HIREROYAL LYMINGTON YC
    RS Aero 9 - 1637Greg BARTLETTSTARCROSS YC
    RS Aero 9 - 1888Chris LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    RS Aero 9 - 1551Liam WILLISLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 9 - 2193Ben CHARNLEYSBSC
    RS Aero 9 - 2148Gareth GRIFFITHSISLAND BARN RESERVOIR
    RS Aero 9 - 2074Matt EVANSGREAT MOOR SC
    RS Aero 9 - 1298Richard WATSHAMSTARCROSS YC / RNSA
    RS Aero 9 - 2001Keith WILLISLYMINGTON TOWN SC
    RS Vareo - 407Luke FISHEREMBERTON PARK SC
    RS200 - 1025Alex BEANEYHannah LIPTROTWEMBLEY SC
    RS200 - 845George BECKLuke MAPLEYPAPERCOURT SC
    RS200 - 1362Greg HALLHonor FELLITCHENOR SC
    RS200 - 1112Nigel PEPPERDINEDiana PEPPERDINESTAUNTON HAROLD
    RS400 - 1309Russ CLARKPenny CLARKSTOKES BAY SC / RNSA
    RS400 - 1454Jon HEISSIGNicky GRIFFINLLANGORSE SC
    RS600 - 951Michael ISZATTKING GEORGE
    RS700 - 1046Miles ROEBUCKOXFORD
    RS800 - 1166Ralph SINGLETONSophie SINGLETONDATCHET WATER S C
    SB20 - 3276George BARKERGeorge TURNEROXFORD SAILING CLUB
    Scorpion - 2023Rachael RHODESHannah EDGESTAUNTON HAROLD
    Scorpion - 2034Alan KRAILINGSimon FORBESWALDRINGFIELD
    Scorpion - 2001Peter MITCHELLMalcolm JAMESSOUTH CERNEY SC
    Solo - 5138Patrick OVERSPAXTON LAKES
    Solo - 4999Alex BUTLERHAYLING ISLAND SAILING CLUB
    Solo - 5649Steven BISHOPGIRTON SAILING CLUB
    Solo - 5703John BALLBRIGHTLINGSEA SC
    Solo - 5346Brian MOLYNEUXBANBURY
    Solo - 5381Fraser HAYDENPAPERCOURT SC
    Solo - 4512Neil FIRTHBANBURY SC
    Solo - 5730Vince HOREYKING GEORGE SAILING CLUB.
    Solo - 5705Lawrence CREASERHAYLING ISLAND SC
    Supernova - 542Chris BURROWSOXFORD
    Topper - 45653Abigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    Topper - 22879Daniel O'TOOLEBANBURY SAILING CLUB
    Topper - 47806Yana SKVORTSOVAIBRSC
    Topper - 45586Ryan WALFORDHICKLING BROAD SAILING CLUB/ SNOWFLAKES SAILING CLUB
    Topper - 31767Toby ATHERTONTOBY ATHERTON
    Topper - 47685Samuel BRACKLEYFELPHAM
    Topper - 48249Leo WILKINSONMAIDENHEAD SC / DATCHET WATER SC
    Vortex - 2014Jonathan CARTERRICKMANSWORTH SAILING CLUB
    Wayfarer - 10710Adam WICKENDENStuart HALLSILVER WING SC
    Wayfarer - 11093Andrew WILSONTom WILSONDATCHET WATER SAILING CLUB
    135 boats

    Class Stats


    2000 : 1
    29er : 1
    420 : 2
    505 : 1
    Blaze : 3
    Challenger : 4
    Contender : 1
    D-One : 2
    D-Zero : 3
    Enterprise : 1
    Finn : 2
    Fireball : 1
    GP14 : 3
    Graduate : 1
    Hadron H2 : 2
    K1 : 2
    K6 : 2
    Lark : 1
    Laser : 4
    Laser 4.7 : 3
    Laser Radial : 4
    Merlin Rocket : 1
    Musto Skiff : 3
    National 18 : 3
    Norfolk Punt : 1
    Osprey : 4
    Phantom : 3
    RS Aero 5 : 5
    RS Aero 7 : 28
    RS Aero 9 : 8
    RS Vareo : 1
    RS200 : 4
    RS400 : 2
    RS600 : 1
    RS700 : 1
    RS800 : 1
    SB20 : 1
    Scorpion : 3
    Solo : 9
    Supernova : 1
    Topper : 7
    Vortex : 1
    Wayfarer : 2

    Enter Now >>>>

    GPS Tracking

    2017/18 Series

    Draycote Dash18/19 November 2017
    Datchet Flyer9/10 December 2017
    Brass Monkey27 December 2017
    Grafham Grand Prix30 December 2017
    Bloody Mary6 January 2018
    King George Gallop6 January 2018
    Tiger Trophy3/4 February 2018
    Oxford Blue17 February 2018
      
    Prize Giving3 March 2018



    Prize Giving

    Register

    For all the latest news sign up here with your email address:

    About

    The GJW Direct SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.

    Series Info