Draycote Dash 23/24 Nov
Datchet Flyer 14/15 Dec
Brass Monkey - resail 18 Jan
Grafham Grand Prix 29 Dec
Oxford Blue 4 Jan
Bloody Mary 11 Jan
Steve Nicholson25 Jan
Tiger Trophy1/2 Feb

Entries

John Merrick Trophy

2000 / Laser 2000 - 21636Steve ALLOWAYAngie ALLOWAYRUTLAND SC
29er - 2025Matt VENABLESCurtis MEARNSSUTTON
29er - 1249Kim MAY-PAPAILIOUAaron REYNOLDSPOOLE YC
29er - 1901Callum ESCRITTTom CLAYTONYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
29er - 983Tom JEFFERYCaitlin JONESRUTLAND
29er - 2117Ed CONNELLANWill ALLOWAYVR RACE TEAM
29er - 1323Gus DIXONLawrence LOGANROYAL HARWICH
29er - 2242Andrew KILBURNHugh WARDNOTTS COUNTY S C / RUTLAND S C
29er - 1967Crispin BEAUMONTEd HIGSONBARTLEY
29er - 1220Phoebe CONNELLANHatty WARDVR RACE TEAM
29er - 2213James GRUMMETTDaniel BUDDENBURWAIN SC
29er - 2121Lucy YEATESJamie CATCHPOLELEIGH & LOWTON SAILING CLUB
29er - 900Zak MORTONHannah STOWERSC
29er - 373Arthur BROWNDan PATTENRHS
29er - 2040Jane FURNESSMolly BROWNDRAYCOTE
420 - 54182Morgan DIBBRosie WATKINSWARSASH
420 - 55169Arran HOLMANCora KENMUIR-HOGGHOLLOWELL
420 - 54164Scott WALLISLuke BURYWOODSPINNAKER
420 - 52230Ali IRLANDSam SMITH
420 - 54481Tim RILEYJames TAYLORWARSAH
420 - 54849Sarah NORBURYMari DAVIESSOUTH STAFFORDSHIRE SC
420 - 54852Joanna KALDERONMadeleine WATKINSITCHENOR
420 - 52917Ed WHATTOFFJames RIGBYRUTLAND SAILING CLUB
420 - 52069Robbie KINGRyan ORRRLYMYC
420 - 54464Martin WRIGLEYMathew SHORROCKCBYC
420 - 54483Ella STOGGALLEmma KINDONCARSINGTON, CARDIFF BAY, STAUNTON
420 - 55107Ben JENNINGSMarcus TRESSLERRUTLAND SAILING CLUB
420 - 53966Jemima LAWSONLily SUMMERSEMSWORTH SAILING CLUB
470 - 857Graham DIBBGraham WALLISWARSASH SAILING CLUB
505 - 8514Ben ILIFFERichard SHERIDANKGSC
505 - 9063Andy DAVISNorman BYRDNORTHAMPTON
505 - 8835Charlie WALTERSDougal CRAMDATCHET WATER SAILING CLUB
B14 - 4Josh WILCEWill HALLRUTLAND SC
Blaze - 807Martin SAVEKERCHASE SC
Challenger - 257Val MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB
Challenger - 270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
D-One - 06Vanessa WEEDON-JONESHUNTS
Enterprise - 19876Alan JOHNSONPaula FISHERSSC & SCYC
Enterprise - 21978James MORLEYJosh BELLULLEY SC
Enterprise - 22901Paul YOUNGPhillip HARRISONMIDLAND SAILING CLUB
Enterprise - 23310Matt VELAMAILTim BROWNELLULLEY SC
Finn - 4Russ WARDLOCH VENACHAR
Finn - 52Will PATTENALTON WATER
Finn - 337Joe SHARPPAXTON LAKES SAILING CLUB
Fireball - 15087Nathan BATCHELORJames CLARKTYNEMOUTH SC
Fireball - 15073Ben HAZELDINETim SAUNDERSFRENSHAM POND SAILING
Fireball - 15041Maria RICHARDSRichard ANDERTONBLACKWATER SC
Fireball - 14955Ian ESCRITTRichard CLAYTONYORKSHIRE DALES S C
Fireball - 15085David HALLPaul CONSTABLETHORPE BAY YC
Fireball - 15083Dave WADWTim HARTLEYNORTHAMPTON SC
Fireball - 15107Christian BIRRELLSam BREAREY
Fireball - 15089Ian DOBSONBen AINSWORTHSMVC
Fireball - 15093Matt BURGERichard WAGSTAFFPOOLE YC
Flying 15 - 3733Stephen GRAHAMAndrew FARMERNORTHAMPTON
GP14 - 13732Hugh DEVEREUXMalcolm BIRDBUDWORTH SC
GP14 - 14097Mark FLEMINGSeonaid YOUNGSOUTH STAFFS SC
GP14 - 14110Dave YOUNGEmily COLE EVANSSOUTH STAFFS SAILING CLUB
Hornet - 2176Toby BARSLEY-DALEGareth RUSSELLWESTON SC
Int Canoe - 321Gareth CALDWELLBLITHFIELD
International 14 - 1517Ben MCGRANEJames HUGHESNETLEY
International Moth - 4059Dan WARDFRENSHAM PONDS
International Moth - 3967Chris DRAPERWPNSA
International Moth - 4062Jonathan HEATHCOTEQMSC
International Moth - 3985Simon HISCOCKSWPNSA
International Moth - 380James SAINSBURYGRAFHAM SC
International Moth - 4042Matthew LEAGWSC
Laser - 202315Hector SIMPSONYORKSHIRE DALES SC
Laser - 202448Alexander JARDINESHOTWICK LAKE
Laser - 182478Robert MARSHALLEARLSWOOD LAKES SC
Laser - 00889Jack HANSLOPEBEAVER SC
Laser - 200906Craig WILLIAMSONSTAUNTON HAROLD SC
Laser - 204219Daniel WIGMOREGRAFTHAM WATER
Laser - 200888Henry WETHERELLBEAVER SC
Laser - 204986Ed BOLTON KINGRAFSA
Laser - 197767Toby WOODINGSCARSINGTON
Laser - 198962Marshall KINGRLYMYC
Laser 4.7 - 183310Josh HAYNESTRENT VALLEY SC
Laser 4.7 - 200043Rebecca GRIMSHAWSTAUNTON HAROLD SC
Laser 4000 - 4549David PLOWMANSimon GADD
Laser Pico - 8Helen SHARPPAXTON LAKES SAILING CLUB
Laser Radial - 202464Will ROBINSONRUTLAND
Laser Radial - 180287Alex BAILEY
Laser Radial - 203001Georgia BOOTHSCALING DAM
Laser Radial - 147097Nick DEVEREUXBUDWORTH SC
Laser Radial - 198838David PAULHILL HEAD
Laser Radial - 7Katy MITCHELL
Laser Radial - 181586Matthew LUXTONBURTON SAILING CLUB
Laser Radial - 197716Alice WOODINGSCARSINGTON
Laser Radial - 176839Lottie HARLANDBURGHFIED SC / HISC
Laser Vago (All configs) - 164Ed DEACONKathy GERIGHTYHUNTS SC
Laser Vago (All configs) - 1067John DAVIESJack DAVIESWKSC
Laser Vago (SH) - 358Dave BAXTERYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
Merlin Rocket - 3698Graham CRANFORD SMITHSteve PENFOLDSALCOMBE YC/CHEW VALLEY LAKE SC
Merlin Rocket - 3758Jasper BARNHAMGraham SEXTONSNETTISHAM BEACH SC
Merlin Rocket - 3749Nick CRAIGTobytastic LEWISFRENSHAM POND
Merlin Rocket - 703Richard WHITWORTHEmma NORRISPARKSTONE YC & HOLLINGWORTH LAKE
Merlin Rocket - 3761Tom JEFFCOATEBen RAYNORNOTTS COUNTY
Merlin Rocket - 3738Matt MEESimon BLAKEHLSC
Merlin Rocket - 3690Andrew DALBYGoldie GOULDIEHSC
Merlin Rocket - 3734David HAYESJonny RATCLIFFEHAYLING ISLAND SAILING CLUB
Merlin Rocket - 3658Chris JENNINGSAlly MARTINBURGHFIELD SAILING CLUB
Merlin Rocket - 3709Tom LONSDALEJames DAWES
Miracle - 4051Sam METTAMSophie HOLDENHAYLING ISLAND SC
Musto Skiff - 432Tom WRIGHTSTOKES BAY
Musto Skiff - 487Ben SCHOOLINGDATCHET WATER
Musto Skiff - 179David EVANSRSC
Musto Skiff - 113Edward WILKINSONSTOKES BAY SAILING CLUB
National 12 - 3528Nick COPSEYKate DEVEREUX
National 12 - 3412Christopher TROTHMaria GidleyOLTON MERE SC
National 18X - 0Julian BERNEYJessica And Hugo BERNEYBLACKWATER SAILING CLUB
OK - 2150Charlie CUMBLEY
Osprey - 1322Michael GREENLANDJonathan OSGOODIOSSC
Osprey - 1341Russell WHEELERChris SAUNDERSIOSSC
Osprey - 1374Philip MEAKINSJerry DIXONHAMBLE RIVER SC
RS 100 (All varients) - 447Jack HOLDENARUN YC
RS 200 - 1535Tim HANDCarolyn HANDSUTTON IN ASHFIELD SC
RS 200 - 667Sam THOMPSONLeanne HIBBERDRNSA
RS 200 - 1173Chris LARRAbigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
RS 300 - 541Richard CATCHPOLELEIGH & LOWTON SAILING CLUB
RS 400 - 1118Gary STONESHannah PARRLYMINGTON TOWN S.C
RS 800 - 1204Roger PHILLIPSWill CROCKEREMBERTON PARK SC
RS 800 - 200Andrew BLUNDELLMaddie FENNERWARSASH SC
RS 800 - 1043Chris DODDBryony MEAKINSRUTLAND WATER SC
RS Feva XL - 1307Simon BOREHAMDaniel BOREHAMRUTLAND
Scorpion - 2022Peter GRAYRachael RHODES
Scorpion - 2013Alex HAYMANSimon FORBESSTAUNTON HAROLD
Scorpion - 2030Oli WELLSRich PEPPERDINENORTHAMPTON
Scorpion - 2017Jack BANKSPenny JEFFCOATEWEST KIRBY SC
Scorpion - 1907Ian DOOLEYJoanne MAHYRUTLAND SAILING CLUB
Scorpion - 2026Andy MCKEEChris MASSEYDOVESTONE SC
Solo - 5067Bernard CLARKRIPON SAILING CLUB
Solo - 5138Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
Solo - 5321Richard NURSEBURTON SAILING CLUB
Solo - 5469Thomas GILLARDSHEFFIELD VIKING SAILING CLUB
Solo - 5302Michael SIMSCARSINGTON
Streaker - 1837Robin JONESHYKEHAM SC
Tasar - 2522Ian BUTTERWORTHSue BUTTERWORTHMILTON KEYNES SAILING CLUB
Tasar - 2517Abby FREELEYGary TOMPKINSHUNTS SC
Topper - 28197William RUSSELLPAXTON LAKES SAILING CLUB
Wayfarer - 10936Tim CRIPPSRuss CLAYNOTTS COUNTY
140 boats

Class Stats


2000 / Laser 2000 : 1
29er : 14
420 : 13
470 : 1
505 : 3
B14 : 1
Blaze : 1
Challenger : 2
D-One : 1
Enterprise : 4
Finn : 3
Fireball : 9
Flying 15 : 1
GP14 : 3
Hornet : 1
Int Canoe : 1
International 14 : 1
International Moth : 6
Laser : 10
Laser 4.7 : 2
Laser 4000 : 1
Laser Pico : 1
Laser Radial : 9
Laser Vago (All configs) : 2
Laser Vago (SH) : 1
Merlin Rocket : 10
Miracle : 1
Musto Skiff : 4
National 12 : 2
National 18X : 1
OK : 1
Osprey : 3
RS 100 (All varients) : 1
RS 200 : 3
RS 300 : 1
RS 400 : 1
RS 800 : 3
RS Feva XL : 1
Scorpion : 6
Solo : 5
Streaker : 1
Tasar : 2
Topper : 1
Wayfarer : 1

Enter Now >>>>

 
 

Classes Entered

Twitter #GJWSailJuice