Draycote Dash 23/24 Nov
Datchet Flyer 14/15 Dec
Brass Monkey - resail 18 Jan
Grafham Grand Prix 29 Dec
Oxford Blue 4 Jan
Bloody Mary 11 Jan
Steve Nicholson25 Jan
Tiger Trophy1/2 Feb

Entries

Steve Nicholson Trophy

ClassHelmCrewClub
- 192800Hannah TUCKERROYAL HOSPITAL SCHOOL /BURNHAM SC
- 220David HALLPaul CONSTABLETHORPE BAY YC
2000 / Laser 2000 - 1Robert DUNKLEYGeorgia DUNKLEYHOLLOWELL
29er - 1249Kim MAY-PAPAILIOUAaron REYNOLDSPOOLE YC
29er - 1959Max ODELLConnor HODGSONNORTHAMPTON SAILING CLUB
29er - 1908Felix CROWTHERTom DARLINGHISC
29er - 2011Ollie WILSONMax BURROWSNORTHAMPTON
420 - 54057Niamh GANNONJenny LORIMERBURGHFILED
420 - 55169Arran HOLMANCora KENMUIR-HOGGHOLLOWELL
420 - 54483Ella STOGGALLEmma KINDONCARSINGTON / STAUNTON HAROLD
505 - 8514Ben ILIFFECarl GIBBONKGSC
505 - 9063Andy DAVISNorman BYRDNORTHAMPTON
Albacore - 8158Matthew METCALFE-SMITHLewis BRAILSFORDOGSTON
Blaze - 789Jonathon SAUNDERS
Blaze - 678Rob JONESWARSASH SC
Blaze - 807Martin SAVEKERCHASE SC
Blaze - 769Ben PICKERINGCHASE SAILING CLUB
Blaze - 559Alex BERRYCHASEWATER
Blaze - 695Ian CLARKWARSASH SC
Blaze - 805Andrew MCGAWNORTHAMPTON
Comet - 867Chris ROBINSONBURGHFIELD SAILING CLUB
Comet - 875Nigel AUSTINCRANSLEY SAILING CLUB
Contender - 2465Stuart JONESDATCHET WATER SC
D-One - 69Russ HOPKINSTEWKESBURY
D-One - 5Nick CRAIGFRENSHAM LEE
D-One - 06Vanessa WEEDON-JONESHUNTS
Enterprise - 23248Martin BOTTOMLEYRay BALLEMBERTON PARK SC
Enterprise - 23310Matt VELAMAILTim BROWNELLULLEY
Enterprise - 22523Philip HARRISONLouise HASSELMIDLAND
Enterprise - 21978James MORLEYJosh BELLULLEY SC
Enterprise - 23313John BERRYNeil BAWDENETHEROW SAILING CLUB
Enterprise - 22901Paul YOUNGNancy GUDGEONMIDLAND SAILING CLUB
Enterprise - 19876Alan JOHNSONPaula FISHERSSC & SCYC
Enterprise - 23349Ann JACKSONAlan SKEENSBURGHFIELD SAILING CLUB
Finn - 4Russ WARDLOCH VENACHAR
Finn - 337Joe SHARPPAXTON LAKES SAILING CLUB
Finn - 564Peter VINTONSTAUNTON HAROLD SC
Fireball - 14967Steve LENEYPaul KEELINGBLITHFIELD
Fireball - 15041Maria RICHARDSJez WHITEBLACKWATER SC
Fireball - 1508Rob GULLANTim LINSELLROYAL SOUTHERN
Fireball - 15073Ian PRIESTTim SAUNDERSSCALING DAM
Fireball - 15081Christian BIRRELLRichard ANDERTONCHICHESTER
Fireball - 15105Vic HARDINGHAMRachel HARDINGHAMHAVERSHAM SC
Fireball - 14801Richard CORNESJames GOODFELLOWMILTON KEYNES SAILING CLUB
Fireball - 15066Mark MASKELLNigel SHEPPARDBLACKWATER SC
Fireball - 14886Simon MASKELLThomas MASKELLHUNTS SC
Fireball - 15083Dave WADWTim HARTLEYNORTHAMPTON SC
Fireball - 15050Kevin HOPERussell THORNENOTTS COUNTY S C
Fireball - 15046Alex TAYLORGeoff EDWARDSBUDWORTH
Firefly - 2246Alexander BAXTEROlivia BALFOURWEST OXFORDSHIRE S.C
Flying 15 - 4013Chris BOWENMarion BOWENNORTHAMPTON SAILING CLUB
Flying 15 - 3765Chris WHITERoger LE PLANORTHAMPTON SAILING CLUB
GP14 - 171871John WARNERPhilip KENNYNORTHAMPTON SAILING CLUB
GP14 - 13710Adam MCGOVERNSarah ALLENHOLLINGWORTH LAKE SAILING CLUB
GP14 - 14097Mark FLEMINGSeonaid YOUNGSOUTH STAFFS SC
GP14 - 14110Dave YOUNGEmily COLE EVANSSOUTH STAFFS SAILING CLUB
Icon - 18Paul BARTLETTGreg BARTLETTSTARCROSS YACHT CLUB
Icon - 03Mike LYONSSimon BEDDOWSBURGHFIELD SC
Int Canoe - 327Rob BELLEMBERTON PARK
Int Canoe - 321Gareth CALDWELLBLITHFIELD
K6 - 216Peter KIRKBYEmily KIRKBYQUEEN MARY SAILING CLUB
K6 - 122John TABORChris BURROWSOXFORD SC
Lark - 2527Chris MARTINRuth JOHNSONBURGHFIELD
Lark - 2523Jonathan WOODWARDKaren ALEXANDERSOUTH STAFFS
Laser - 188781Ian MORGANHILL HEAD SC
Laser - 00889Jack HANSLOPEBEAVER SC
Laser - 200906Craig WILLIAMSONSTAUNTON HAROLD SC
Laser - 204219Daniel WIGMOREGRAFTHAM WATER
Laser 4.7 - 183310Josh HAYNESTRENT VALLEY SC
Laser 4.7 - 100255Liam WILLISLYMINGTON TOWN SC
Laser 4.7 - 205768Deborah HUGHESBURGHFIELD SC
Laser 4.7 - 197941Alex BUTLERHAYLING ISLAND SAILING CLUB
Laser Pico - 8Helen SHARPPAXTON LAKES SAILING CLUB
Laser Radial - 198838David PAULHILL HEAD
Laser Radial - 181586Rebecca GRIMSHAWSTAUNTON HAROLD SC / RYYC
Merlin Rocket - 3733Tom STEWARTTom, Fran, Phil ACE CREWNORTHAMPTON
Merlin Rocket - 3698Graham CRANFORD SMITHSteve PENFOLDSALCOMBE YC/CHEW VALLEY LAKE SC
Merlin Rocket - 3743Matt BIGGSJohn HACKETTBLITHFIELD
Merlin Rocket - 3758Jasper BARNHAMGraham SEXTONSNETTISHAM BEACH SC
Merlin Rocket - 3753Simon POTTSTbc TBCBLITHFIELD
Merlin Rocket - 3650Ges BROWNRich ADAMSSCYC
Merlin Rocket - 3712Ian SHARPSEllie SHARPSBURGHFIELD
Merlin Rocket - 3739Ben MCGRANERoz MCGRANENETLEY SAILING CLUB
Merlin Rocket - 3756William WARRENSophie MACKLEYSHOREHAM SC
Merlin Rocket - 3745Stephen COCKERILLSarah COCKERILLHAYLING ISLAND SAILING CLUB
Merlin Rocket - 3442Mark STOCKBRIDGEAlyson RUMBALLRANELAGH
Merlin Rocket - 3709Tom LONSDALEAlice MARKHAMNORTHAMPTON SC
Merlin Rocket - 3658Chris JENNINGSAlly MARTINBURGHFIELD SAILING CLUB
Miracle - 4051Sam METTAMHarry/geoff JONES/PHILLIPSHAYLING ISLAND SC
Musto Skiff - 487Ben SCHOOLINGDATCHET WATER
National 12 - 3543John MEADOWCROFTOliver MEADOWCROFTUPPER THAMES SAILING CLUB
National 12 - 3412Christopher TROTHMaria GidleyOLTON MERE SC
National 12 - 3528Nick COPSEYT BAHUNTS SC
National 12 - 3540Jon IBBOTSONCharlotte STEWARTRANELAGH SAILING CLUB
National 18X - 0Julian BERNEYJessica And Hugo BERNEYBLACKWATER SAILING CLUB
OK - 2145Tony WOODSGLOSSOP SAILING CLUB
OK - 2154Simon COWOODNORTHAMPTON SAILING CLUB
OK - 2162Jim HUNTBLITHFIELD SC / BEAVER SC
Osprey - 1281Terry CURTISTim BOWDENWEYMOUTH
Phantom - 1400Tom CASTLENORTHAMPTON SC
Phantom - 1242Alan JONESREDDITCH
Phantom - 1334Geoff HOLDENNORTHAMPTON
Phantom - 1345Andy COUCHRUDYARD
Phantom - 1346Will GULLIVERNORTHAMPTON SC
Phantom - 1404Ian SULLIVANNORTHAMPTON SAILING CLUB
RS 100 (All varients) - 379Mark HARRISONGURNARD SC
RS 100 (All varients) - 413Richard PAKESHAVERSHAM
RS 200 - 1173Chris LARRAbigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
RS 200 - 1535Tim HANDCarolyn HANDSUTTON IN ASHFIELD SC
RS 200 - 685Gary LIVINGSTONEHannah LIVINGSTONENORTHAMPTON
RS 200 - 972Tom TAYLORSoph HILLWEMBLEY
RS 300 - 335Sam KNIGHTBARTLEY SC
RS 300 - 500Pete ELLISALDENHAM SC
RS 300 - 328Tim KEENSHEFFIELD VIKING SAILING CLUB
RS 300 - 440Luke PEPPERHYKEHAM SAILING CLUB
RS 300 - 417Dan TRELOARALDENHAM SC
RS 300 - 454Duncan JENKINSALDENHAM SC
RS 300 - 481Martin HARRISONROYAL VICTORIA YACHT CLUB
RS 300 - 411Steve BOLLANDBRISTOL CORINTHIAN YC
RS 400 - 1289Stuart HALMANKaye TICKLELEIGH AND LOWTON SC
RS 400 - 1296Howard EELESTony CLIFFBARTLEY S.C.
RS 400 - 1370Keith WILLISJulie WILLISLYMINGTON TOWN SC
RS 400 - 1201Liz PEACOCKSue PEACOCKBARTLEY GREEN
RS 400 - 852Maurice BARNESAileen O'CONNORHOLLOWELL SAILING CLUB
RS 400 - 946Nick EAVESDave PROSSERBARTLEY SC
RS 400 - 1380Neil PEACOCKGuy MASONBARTLEY SAILING CLUB
RS 400 - 735Mark HOPEPaula BEVERIDGEHOLLOWELL SAILING CLUB
RS 600 - 985Anthony YORKNORTHAMPTON SC
RS 800 - 1166Ralph SINGLETONSophie SINGLETONDATCHET WATER S C
RS 800 - 1073Sam KNIGHTJohn KNIGHTBARTLEY SAILING CLUB
RS 800 - 1203Tim SAXTONSam LITTLEJOHNGWSC
Scorpion - 1891Luke LAZELLTanya COPSEYUP RIVER YACHT CLUB
Scorpion - 2013Pete MITCHELLAlex HAYMANHAYLING ISLAND SC
Scorpion - 2022Peter GRAYRachael RHODES
Scorpion - 2025Tom JEFFCOATETom PYGALLNOTTS COUNTY
Scorpion - 2030Oli WELLSRich PEPPERDINENORTHAMPTON
Scorpion - 2017Jack BANKSPenny JEFFCOATEWEST KIRBY SC
Solo - 5067Bernard CLARKRIPON SAILING CLUB
Solo - 5060Richard GOODENOUGHNORTHAMPTON SC
Solo - 5408Kevin VIALSRIPON
Solo - 4736Graham WILSONNORTHAMPTON
Solo - 5138Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
Solo - 5302Michael SIMSCARSINGTON
Solo - 5246Nigel PEPPERDINESTAUNTON HAROLD
Solo - 5446Andrew BONSEYNORTHAMPTON
Solo - 5469Thomas GILLARD
Solo - 5387Charlie CUMBLEY
Streaker - 1837Robin JONESHYKEHAM SC
Streaker - 1605Isaac MARSHSCAMMONDEN
Tasar - 2522Ian BUTTERWORTHSue BUTTERWORTHMILTON KEYNES SAILING CLUB
Tasar - 2517Abby FREELEYGary TOMPKINSHUNTS SC
Topper - 46448Sally LORIMERWARSASH
VX One - 149Ian MARTINNathan Batchelor DAVE WADE
Wayfarer - 10936Tim CRIPPSRuss CLAYNOTTS COUNTY
X1 - 3Tim LACHLAN-COPEStephen CARVERHUNTS SAILING CLUB
156 boats

Class Stats


2000 / Laser 2000 : 1
29er : 4
420 : 3
505 : 2
Albacore : 1
Blaze : 7
Comet : 2
Contender : 1
D-One : 3
Enterprise : 8
Finn : 3
Fireball : 12
Firefly : 1
Flying 15 : 2
GP14 : 4
Icon : 2
Int Canoe : 2
K6 : 2
Lark : 2
Laser : 4
Laser 4.7 : 4
Laser Pico : 1
Laser Radial : 2
Merlin Rocket : 13
Miracle : 1
Musto Skiff : 1
National 12 : 4
National 18X : 1
OK : 3
Osprey : 1
Phantom : 6
RS 100 (All varients) : 2
RS 200 : 4
RS 300 : 8
RS 400 : 8
RS 600 : 1
RS 800 : 3
Scorpion : 6
Solo : 10
Streaker : 2
Tasar : 2
Topper : 1
VX One : 1
Wayfarer : 1
X1 : 1

Enter Now >>>>

 
 

Classes Entered

Twitter #GJWSailJuice