Draycote Dash 23/24 Nov
Datchet Flyer 14/15 Dec
Brass Monkey - resail 18 Jan
Grafham Grand Prix 29 Dec
Oxford Blue 4 Jan
Bloody Mary 11 Jan
Steve Nicholson25 Jan
Tiger Trophy1/2 Feb

Entries

Oxford Blue

29er - 1249Kim MAY-PAPAILIOUAaron REYNOLDSPOOLE YC
29er - 2112Jess HAMMETTPaul HAMMETTHISC
29er - 843Cameron WEBBERTom SULLYHILL HEAD SC / THORNBURY SC
420 - 55169Arran HOLMANCorra KERMUIR HOGGHOLLOWELL
505 - 7976Steve POULTERLynn POULTERREADING SAILING CLUB
Albacore - 8192Nev HERBERTMark FOWLERLYMINGTON TOWN SC
Albacore - 8158Paul METCALFE-SMITLewis BRAILSFORDOGSTON
AltO - 115Jonathan TWEEDLECameron TWEEDLEOXFORD SC / RAFSA
Blaze - 758Pete BARLOWBURGHFIELD
Blaze - 789Jonathon SAUNDERS
Blaze - 678Rob JONESWARSASH SC
Blaze - 807Martin SAVEKERCHASE SC
Blaze - 757Mike BELLBURGHFIELD
Blaze - 695Ian CLARKWARSASH SC
Blaze - 795Laurence MARSHALLOXFORD SC
Blaze - 7571Myles MENCEROYAL SOLENT YACHT CLUB
Challenger - 257Val MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB
Challenger - 270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
Comet - 867Chris ROBINSONBURGHFIELD SAILING CLUB
Comet - 875Nigel AUSTINCRANSLEY SAILING CLUB
Comet Race - 503Brian WEATHERLEYDenise WEATHERLEYCOTSWOLD SAILING CLUB
Contender - 2496Tony BROOKSOXFORD
Contender - 2422Neil FERGUSONYORKSHIRE DALES SC
Contender - 2465Stuart JONESDATCHET WATER SC
Contender - 2477Chris HOWEOXFORD SAILING CLUB
D-One - 104Andy COUCHRUDYARD
D-One - 101Olly HOPKINSTEWKESBURY
D-One - 138David GORRINGELYMINGTON TOWN SAILING CLUB
D-One - 0Russ HOPKINSTEWKESBURY
D-One - 06Vanessa WEEDON-JONESHUNTS/GWSC
D-One - 5Nick CRAIGFRENSHAM LEE
D-One - 139Nick SIMMONSLYMINGTON TOWN SAILING CLUB
Enterprise - 22901Paul YOUNGPhil HARRISIONMIDLAND SAILING CLUB
Enterprise - 23349Ann JACKSONAlan SKEENSBURGHFIELD SAILING CLUB
Fireball - 15016Pete SLACKSerena de NahlikSTAUNTON HAROLD
Firefly - 4077Tony THRESHERBen NICOLLWEST OXFORDSHIRE S.C
Firefly - 2246Alexander BAXTERJames NICOLLWEST OXFORDSHIRE S.C
Icon - 03Mike LYONSSimon BEDDOWSBURGHFIELD SC
K6 - 122John TABORChris BURROWSOXFORD SC
Laser - 166427Jonathan SWAINCARSINGTON
Laser - 189187Philip KINGOXFORD SAILING CLUB
Laser - 206662Rob GUTTERIDGEOXFORD SAILING CLUB
Laser - 204986Ed BOLTON KINGRAF SAILING ASSOCIATION
Laser - 200906Craig WILLIAMSONSTAUNTON HAROLD SC
Laser - 204219Daniel WIGMOREGRAFTHAM WATER
Laser 4.7 - 183310Josh HAYNESTRENT VALLEY SC
Laser 4.7 - 171281Giles OLDERSHAWOXFORD SAILING CLUB
Laser 4.7 - 177942Arthur BRUCEOXFORD SAILING CLUB
Laser 4.7 - 100255Liam WILLISLYMINGTON TOWN SC
Laser 4.7 - 197941Alex BUTLERHISC
Laser 4000 - 4343Neil HEFFERNANCharlotte HEFFERNANQMSC
Laser EPS - 114Mike STOREYISLAND BARN RESERVOIR SC
Laser Radial - 201836Tom FENEMOREBARNT GREEN SAILING CLUB/ ROYAL LYMINGTON YC
Laser Radial - 195252Rebekah NASHOXFORD SAILING CLUB
Laser Radial - 205175David BICKERTONOXFORD
Laser Radial - 198838David PAULHILL HEAD
Laser Radial - 181586Rebecca GRIMSHAWSTAUNTON HAROLD SC / RYYC
Leader - 1126Alistair PARKERTom WALSINGHAMCOTSWOLD
Merlin Rocket - 3698Graham CRANFORD SMITHSteve PENFOLDSALCOMBE YC/CHEW VALLEY LAKE SC
Merlin Rocket - 3744Chris MARTINJoe TOSHBLITHFIELD
Merlin Rocket - 3743Matt BIGGSJohn HACKETTBLITHFIELD
Merlin Rocket - 3709Tom LONSDALEAlice MARKHAMNORTHAMPTON
Musto Skiff - 364Andy RICESTOKES BAY SAILING CLUB
Musto Skiff - 260Mark COOPERDATCHET WATER SAILING CLUB
Musto Skiff - 373Paul MOLESWORTH
Musto Skiff - 324Dave POSTONDATCHET
Musto Skiff - 487Ben SCHOOLINGDATCHET WATER
National 12 - 3528Nick COPSEYLuke LAZELLHUNTS SC
National 12 - 3388Alan BEETONTba TBABUEGHFIELD
National 18X - 0Oliver HOUSEMANKahn YARGICITAMESIS
OK - 2121Anthony RICHWEST OXFORDSHIRE SC
Osprey - 1347Philip MEAKINSChris DODDHAMBLE RIVER SC
Phantom - 1406Mike TUSTINBOWMOOR
Phantom - 1390Richaed SIMSCARSINGTON
Phantom - 1130Tim PLATTMAIDENHEAD
Phantom - 1346Will GULLIVERNORTHAMPTON SC
Rooster 8.1 - 509Bob SHARPOXFORD
RS 100 (All varients) - 379Mark HARRISONGURNARD SC
RS 100 (All varients) - 300Tom HARRISONGURNARD SC
RS 200 - 1535Tim HANDCarolyn HANDSUTTON IN ASHFIELD SC
RS 200 - 845George BECKMelissa MEREDITHPAPERCOURT SC
RS 200 - 1173Chris LARRAbigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
RS 300 - 332Terry BROOKSGREAT MOOR
RS 300 - 481Martin HARRISONROYAL VICTORIA YACHT CLUB
RS 300 - 537Terry BROOKSOXFORD
RS 400 - 1370Keith WILLISJulie WILLISLYMINGTON TOWN SC
RS 400 - 1289Stuart HALMANKaye TICKLELEIGH AND LOWTON SC
RS 400 - 1118Gary STONESHannah PARRLYMINGTON TOWN S.C
RS 400 - 1342Jack HOLDENPeter BARTONARUN YACHT CLUB
RS 800 - 1166Ralph SINGLETONSophie SINGLETONDATCHET WATER S C
RS 800 - 1078Mike TRUEMANTom TRUEMANOXFORD SAILING CLUB
RS 800 - 1073Sam KNIGHTJohn KNIGHTBARTLEY SAILING CLUB
RS Feva XL - 4740James HAMMETTBen TODDHISC
RS Feva XL - 4623Edward NORBURYCharlie HUTCHINGSWARSASH SC
Scorpion - 2022Peter GRAYRachael Rhodes GRAY
Scorpion - 2013Pete MITCHELLSimon FORBES
Solo - 4501Doug KERROXFORD SAILING CLUB
Solo - 5302Michael SIMSCARSINGTON
Solo - 3819Rob MITCHELLCHEW VALLEY LAKE SAILING CLUB
Solo - 5176Jonathan WOODWARDSOUTH STAFFS
Splash - 2243Ben HAYNESTRENT VALLEY SC
Streaker - 1814Mike HOBINWEST OXFORDSHIRE SC
Tasar - 2517Abby FREELEYGary TOMPKINSHUNTS SC
Tasar - 2522Ian BUTTERWORTHSue BUTTERWORTHMILTON KEYNES SAILING CLUB
Wayfarer - 10936Tim CRIPPSRuss CLAYNOTTS COUNTY
105 boats

Class Stats


29er : 3
420 : 1
505 : 1
Albacore : 2
AltO : 1
Blaze : 8
Challenger : 2
Comet : 2
Comet Race : 1
Contender : 4
D-One : 7
Enterprise : 2
Fireball : 1
Firefly : 2
Icon : 1
K6 : 1
Laser : 6
Laser 4.7 : 5
Laser 4000 : 1
Laser EPS : 1
Laser Radial : 5
Leader : 1
Merlin Rocket : 4
Musto Skiff : 5
National 12 : 2
National 18X : 1
OK : 1
Osprey : 1
Phantom : 4
Rooster 8.1 : 1
RS 100 (All varients) : 2
RS 200 : 3
RS 300 : 3
RS 400 : 4
RS 800 : 3
RS Feva XL : 2
Scorpion : 2
Solo : 4
Splash : 1
Streaker : 1
Tasar : 2
Wayfarer : 1

Enter Now >>>>

 
 

Classes Entered

Twitter #GJWSailJuice