311 Paid Entries

 
200022334Simon HORSFIELDKatie BURRIDGEARMY SAILING ASSOCIATION TISC
20002458Rob BURRIDGEGemma BURRIDGEWEIRWOOD SC
29er2819Tom BURKEAlfie COGGERCONISTON
29er2494Joshua PRICEJoseph DORMERTENBY SAILING CLUB
29er2175Thomas WILLIAMSONCameron SWORDWEIR WOOD SAILING CLUB / GWSC
42054487Dylan MCPHERSONJack LEWISRYA
42052566Katheryn BYNELia HORNEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
42056469Charlotte VIDELOCally TERKELSONFRENSHAM POND S. C.
42055634Harry GEORGEJames GEORGELYMINGTON TOWN SC
42047987James MACLACHLANPaul KINGGIRTON SC
42055871Ollie MEADOWCROFTOscar CAWTHORNEUPPER THAMES
42055242Megan FERGUSONEthan DaveyFRENSHAM POND SAILING CLUB
42056467Ellie DRIVERRose EDMONDSDRAYCOTE WATER SC
42056116Ellie CLARKJosh PRICERIPON, RUTLAND AND OVERY STAITHE SC'S
470844Sarah JARMANNick DEVEREUXRLYMYC
49er3Colin RAWLINSONGraeme ROWEROA ISLAND
5059085Charlie WALTERSDougal CRAMDATCHET WATER
5058914Tim BIRDMike PRIDDLEBURTON SC
5058881Neil RABBITTSColette EMERYBURTON SC
Albacore8252Ricky FREASHINGHAMRichard NURSEINGHAMNORTHAMPTON
Albacore8211Stuart MCADAMSarah MAYHEWMAIDENHEAD SC
Albacore8251Alex CULLIsabela CULLWEST OXFORDSHIRE SAILING CLUB
Albacore8213John WOFFINDENCrewy MCCREWFACEDATCHET
Albacore5866James KEARNSJames KEARNSDATCHET
B14694Alastair MOPPETTRory MOPPETTBOUGH BEECH SAILING CLUB
B14795Mark BARNESCharlotte Horlock HORLOCKWHITSTABLE YACHT CLUB/EXE SAILING CLUB
Blaze799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER
Blaze763Peter MCFARLANEBURGHFIELD
Blaze818Mike LYONSBURGHFIELD SC
British Moth886Elaine LAVERTYLEAMINGTON SPA SAILING CLUB
Challenger270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
Challenger312Val MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB,
Challenger281Jack ALDERDICERUTLAND
Challenger188Alex HOVDENPAPERCOURT SAILING CLUB
Cherub3216Jamie PEARSONR SOLEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Cherub 972650Martyn DENCHFIELDOliver GOOLDENSTAUNTON HAROLD SAILING CLUB
Comet746Sian CLARKDRAYCOTE WATER
Comet Race503Stephen CROCKERKathryn GREENCOTSWOLD SAILINFG CLUB
Comet Trio MK2357Darren PADROCallum PADROSHUSTOKE
Comet Trio MK2503Alex HORLOCKBob HORLOCKEXE SC
Contender2422Neil FERGUSONYORKSHIRE DALES SC
Contender705James SPIKESLEYNETLEY SAILING CLUB
Contender2720Richard BYNEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Contender629Ben HAWKESCCSC
Contender2706Stuart JONESDATCHET WATER SC
Contender695Graeme WILLCOXNETLEY SAILING CLUB
Contender2503Tim HOLDENHALIFAX SC
Contender2519Henry GOODMANHALIFAX/YDSC
D-One21Vanessa WEEDON-JONESGWSC
D-One11Rob JONESWARSASH
D-Zero191Nigel AUSTINCRANSLEY SAILING CLUB
D-Zero150Andrew SPENCERBURTON ON TRENT
D-Zero8Joe CONSTABLEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
D-Zero195Nigel PYBUSNORTHAMPTON
D-Zero231Robin FREELANDLLANDEGFEDD SC
D-Zero308Gareth GRIFFITHSSHOREHAM SAILING CLUB
D-Zero217Thomas SOUTHWELLNETLEY
D-Zero74Paul JEFFERIESHUNTS SC
D-Zero182Mick GREENROSSENDALE VALLEY
Enterprise22456Nigel BIRDAndy BIRDRYA
Enterprise23349Ann JACKSONAlan SKEENSBURGHFIELD SAILING CLUB
Enterprise22901Paul YOUNGEmma COLEMANMIDLAND SAILING CLUB
Europe332Emma PEARSONSTOKES BAY
Europe285Rose EDMONDSSNETTISHAM BEACH SAILING CLUB
Farr 3.7412Graham COOPERBRADFORD ON AVON SC
Finn5George COLESCARSINGTON
Finn4Russ WARDHAYLING ISLAND S C
Finn83George COLESMENGEHAM RYTHE SC, CARSINGTON SC
Finn662Daniel ASHBANBURY
Finn0Dave WALKERRDNBYC
Fire781David ENTWISTLEBURGHFIELD SC
Fireball14834John TURLEYPeter SLINGSBYYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
Fireball15127Steve IRISHAndy RICEDRAYCOTE
Fireball15162Isaac MARSHOliver DAVENPORTDOVESTONE SC
Fireball15031Dan JOHNSONBen LATHAMWESTON SAILING CLUB
Fireball15066Mark MASKELLNigel SHEPPARDBLACKWATER SC
Fireball14388James CUXSONJames Neil ARNOTTNEWHAVEN & SEAFORD SC
Fireball15151Martyn LEWISDaniel LEWISRYA
Fireball14483Cameron MOSSJake STOWLRSC
Fireball15155David HALLPaul CONSTABLEBLACKWATER SC
Fireball14114Joel JAMESJoel JAMESRYA
Flying 154027Michael CLAPPMia LALANEDATCHET WATER SAILING CLUB
Flying 153794David PHILPOTTPippa CHAPMANGRAFHAM WATER SAILING CLUB
Flying Mantis002Jamie STEWARTFRENSHAM
GP1413870Maciej MATYJASZCZUKChris LOMAXWELSH HARP SC
GP1414224Peter GRAYShandy THOMPSONSTAUNTON HAROLD
GP1414166Richard HAMCharlie COTTERTOLLESBURY
GP1413161Robert RICHARDSONSteven WILSONROYAL WINDERMERE YACHT CLUB
GP1414185Nick CRAIGArthur HENDERSONBURGHFIELD FRENSHAM
GP141Ian DOBSONAndy TUNNICLIFFEBURWAIN SC
GP1414178Lawrence CREASERFergus BARNHAMHOLLOWELL SC
GP1414132Sam WATSONAndy PUNTERNANTWICH
GP1414261Andy SMITHPhil HODGKINSBASSENTHWAITE
GP1414241Matt LULHAM-ROBINSONBen LULHAM-ROBINSONUNIVERSITY OF BATH SAILING CLUB
GP1413654Neil MARSDENNeil MARSDENBLACKPOOL
GP1414201Hugh DEVEREUXEllie DEVEREUXBUDWORTH SAILING CLUB
Hadron0Nick CRAIGBURGHFIELD FRENSHAM
Hadron H2135Michael ALEXANDERRUTLAND SC
Hadron H2115Richard LEFTLEYSOUTH CERNEY SAILING CLUB
Hadron H2127Chris BROWNWESTON
Hadron H2128Andrew MCGAWNORTHAMPTON
Hadron H2113Chris GANDYDRAYCOTE WATER SC
Hadron H2104Simon HIPKINWALTON & FRINTON YACHT CLUB
Int Canoe335Gareth CALDWELLPWLLHELI
K173Ian DUKEDATCHET WATER SAILING CLUB
K192Simon HAWKESWIMBLEBALL
K1138Geoff KINGTEWKESBURY CRUISING AND SAILING CLUB
K162Mike BECKETTDATCHET WATER SAILING CLUB
K1117Hilly KINGFRENSHAM POND SC
Laser87Ben FLOWERHISC
Laser135448Carl AVERYBURTON SAILING CLUB
Laser209831Graham MACWHIRTERUKLA (YORKSHIRE)
Laser15George SUNDERLANDOLTON MERE SAILING CLUB
Laser213590George GRAHAMBURWAIN SAILING CLUB
Laser212459Garry KNOTTOGSTON
Laser156161Matthew POSTLETHWAITEROA ISLAND
Laser188543Tim HASKINSYDSC
Laser215691William COOPERDRAYCOTE WATER SC
Laser213563Joe SCURRAHCARSINGTON SC
Laser193194Adam HALLARDDRAYCOTE WATER
Laser215692Marcellus PRYORDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Laser209976William WHITTAKERDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Laser183152Sam RUSHALLDRAYCOTE WATER SC
Laser Radial200043Desmond LUXTONSTAUNTON HAROLD
Laser Radial165295James KNIGHTDRAYCOTE WATER SC
Laser Radial216646Alastair BROWNGREAT MOOR SAILING CLUB
Laser Radial213545William SUNDERLANDOLTON MERE SAILING CLUB
Laser Radial214007Jack GRAHAM-TROLLGWSC
Laser Radial215414Thomas WILLIAMSONWEIR WOOD SAILING CLUB
Laser Radial139439Cathleen SCHWARZLOSETYNEMOUTH SAILING CLUB
Laser Radial138570Mack MILINKOVICWEIR WOOD SC
Laser Radial37287Carol MILNERFILEY SAILING CLUB
Laser Vago XD892Chris EVERITTEleanor EVERITTYDSC
Laser Vago XD164Ed DEACONGaynor CLARKEHUNTS
Lightning 368417Jason GALLAGHERDENHOLME
Merlin Rocket3781Dave WINDERBen RAYNERHOLLINGWORTH SC / YDSC
Merlin Rocket3803Caroline CROFTChris GOULDBLITHFIELD SC
Merlin Rocket3688Andy GEORGEElspeth MCDOWELLBURTON
Miracle3813Graham WATTSHelen JACKSSTAUNTON HAROLD
Musto Skiff238David SMITHYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
Musto Skiff113Ian STONEDATCHET
Musto Skiff334Ian ESCRITTYORKSHIRE DALES SC
Musto Skiff200Kieran GRAHAMSOUTH SHIELDS SC / DERWENT RES. SC
Musto Skiff253Ian TURNBULLULLSWATER
Norfolk Punt94Colin MURRAYOliver MURRAYINVERGORDEN BOATING CLUB
OK2179Tony WOODSGLOSSOP S.C.
OK91Russ CLARKRNSA/STOKES BAY SC
OK25Anthony RICHBOWMOOR SC
OK6Charlie CUMBLEYWARSASH SC
OK2129Paul CRAIGTHORNBURY SC
OK99Ben PICKERINGCHASE SC
Osprey1175Samuel BAILEYTimothy James BOWDENSOUTH STAFFORDSHIRE
Osprey1369Roger BLAKEIain BLAKEGREAT MOOR SAILING CLUB
Osprey1347Philip MEAKINSAn OTHERWARSASH SC
Osprey1363Alistair RAYNARDRobert BURDEKINCARSINGTON
Phantom1139Matt PRITCHARDBURTON SAILING CLUB
Phantom1462James CLARKEHICKLING BROAD SAILING CLUB
Phantom1467Norman BYRDDRAYCOTE WATER
Phantom1414Dave SMITHHOLLINGWORTH LAKE SC
Phantom1130Tim PLATTDATCHET
Phantom1280Ian STONEDATCHET
Phantom1346Matt BUTLERYORKSHIRE DALES SC
RS Aero 53042Jonathan BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
RS Aero 52442Helen BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
RS Aero 51088Nathan HOLTYORKSHIRE DALES SC
RS Aero 51159Harriet CRITCHLEYSTOKES BAY SC
RS Aero 52713Ollie WILLIAMSONWEIR WOOD SAILING CLUB
RS Aero 51888Abigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
RS Aero 51047Dan MeadowcroftUPPER THAMES SC
RS Aero 51096Fergus PyeDRAYCOTE WSC
RS Aero 51175Natasha SionLYMINGTON TOWN SC
RS Aero 51183Phoebe WillcocksALTON WATER SC
RS Aero 51215Cameron SwordPAPERCOURT SC
RS Aero 51231Madeline BilbroughHAYLING ISLAND SC
RS Aero 51491Flo HawkerSOUTH CERNEY SC
RS Aero 51551William HomewoodLYMINGTON TOWN SC
RS Aero 51566Abby HireROYAL LYMINGTON YC
RS Aero 51705Kate WharmbyLYMINGTON TOWNSC/ ROYAL LYMYC
RS Aero 51809Iona WillowsDORCHESTER SC
RS Aero 51844Johnny WoolgarPAPERCOURT SC
RS Aero 51846Megan RhodesPAIGNTON SC
RS Aero 52071Samuel BlakerTHORPE BAY YC & BENFLEET YC
RS Aero 52105Lily BarrettISLAND BARN RSC
RS Aero 52214Yana SkvortsovaISLAND BARN RSC
RS Aero 52317Theodore DeverellHUNTS SC
RS Aero 52356David CalderBURGHFIELD SC
RS Aero 52462Sasha TydemanLYMINGTON TOWN SC
RS Aero 52505Tom WharmbyROYAL LYMINGTON YC
RS Aero 52708Maisie BristowISLAND BARN RSC
RS Aero 52724Josie MeredithPAPERCOURT SC
RS Aero 52748Oliver HicklingWEMBLEY SC
RS Aero 52929Elliot TomsFOWEY GALLANTS SC
RS Aero 52966David PeatyUPTON WARREN SC
RS Aero 53065William JamesPAIGNTON SC
RS Aero 53073Alice LucyRUTLAND SC
RS Aero 71345Tom CroomeTATINGSTONE VALLEY SC
RS Aero 72325Ned StattersfieldWELLS-NEXT-THE-SEA
RS Aero 72439Tim HireLYMINGTON TOWNSC/ ROYAL LYMYC
RS Aero 72875Noah ReesTORPOINT MOSQUITO SC
RS Aero 73127Fred BarryWARSASH SC
RS Aero 72603Ellie CRAIGDRAYCOTE WATER
RS Aero 72731Andrew GREENDRAYCOTE WATER
RS Aero 73003Ben ROLFEBURGHFIELD SC
RS Aero 73005Nigel ROLFEBURGHFIELD SC
RS Aero 72890Andrew RAWSONWESTON SAILING CLUB
RS Aero 71308Ellen CAMPBELLDRAYCOTE WATER SC
RS Aero 72932Pete BLAKEYDRAYCOTE WATER
RS Aero 73072Charlie WARHURSTPENNINE SAILING CLUB
RS Aero 71336Joe GALLIVANLYMINGTON TOWN SAILING CLUB
RS Aero 72039Karl MORLEYBURTON SAILING CLUB
RS Aero 72813Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
RS Aero 72204Alan MARKHAMUPPER THAMES SC
RS Aero 72502Peter CHAPLINBURGHFIELD SC
RS Aero 73032Thomas PENTYBEAVER SC
RS Aero 72001Simon GEYMANDATCHET
RS Aero 73043Philip BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
RS Aero 71415Keith ESCRITTYORKSHIRE DALES SC
RS Aero 71400Gary FOWLERGWSC
RS Aero 92891Chris LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
RS Feva XL2422Ben ANGELLSteven ANGELLDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
RS Feva XL4624Freddie SUNDERLANDStella NYGARDOLTON MERE SAILING CLUB
RS Feva XL7190Imogen GREENFelicity ANGELLDRAYCOTE WATER
RS Feva XL89Max RAWLINSONJames ARMSTRONGROA ISLAND BOAT CLUB
RS Feva XL922Theo BURNHannah MACCORMACDATCHET WATER SAILING CLUB
RS Feva XL5764Oliver RAYNERMatthew RAYNERYDSC
RS Feva XL7464Beth MILLERTilda BRAYSHAYYORKSHIRE DALES SC
RS Vareo407Luke FISHEREMBERTON PARK SC
RS Vareo311Ian MACWHINNNIEDRAYCOTE WATER SC
RS2001069Isaac MARSHHarriet PULMANDOVESTONE
RS2001118Faye CASWELLHarry PALMERYORKSHIRE DALES SC
RS2001653Peter HUDSONAdam HUDSONGRAFHAM SC
RS200845Harriet WARDSimon HAMMENTHISC
RS2001342Sarah GREENDavid GREENLLANDEGFEDD
RS200974Adam WICKENDENAnais BRAMALLSILVERWING SC
RS2001601Jonny MCGOVERNSarah MCGOVERNPORT DINORWIC
RS2001628Matt FOWLERLynne RATCLIFFEPEVENSEY BAY SC
RS2001631Martin PENTYLuke DICKINSONBEAVER SC
RS2001415James HALLZoe NIEVEENPAPERCOURT/HISC
RS2001039Tom GOODEYRichard THOMASBROADSTAIRS SC
RS2001428Richard BROWNJudith BROWNDWSC
RS200458Nigel PEPPERDINEDiana PEPPERDINESTAUNTON HAROLD
RS2001135Julia ALLANGrahame ALLANYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
RS200994James GEORGEHarry GEORGELTSC
RS2001277Carl WHITEHEADBen WHITEHEADFILEY SAILING CLUB
RS2001452Alistair HODGSONAlice/ella RUSSELL/SPAINRYA
RS2001707Sharon FREELANDPaul FREELANDLLANDEGFEDD SC
RS2001402Esme BARRACLOUGHBen DEARDENYDSC
RS200732Greg JONESCaroline NOELDRAYCOTE WATER
RS300523Harry MCVICARDRAYCOTE WATER
RS300457Sam DAVYHYKEHAM
RS300556Peter MACKINSTOKES BAY SC
RS300366Tom QUAYLERBSC
RS300525Mark COOPERBURGHFIELD SAILING CLUB
RS300426Peter HORNBURGHFIELD
RS400869Alex WALTONTba TBACHASE SC
RS4001502Jon HEISSIGNicky GRIFFINLLANGORSE SC
RS400603Alex LEONARDBen MURRELLBASS SAILING CLUB
RS4001488Michael SIMSMark LUNNCARSINGTON SC
RS4001489Stephen COCKERILLSarah COCKERILLSTOKES BAY SAILING CLUB
RS400532Adam SIMMSJohn SIMMSYORKSHIRE DALES SC
RS4001283Chris PICKLESMatt SHARMANBASSENTHWAITHE SC
RS4001453Stuart HALMANAnna WALSHLEIGH AND LOWTON SC
RS4001248Peter DYERPeter DYERYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
RS4001351Richard GREENBradley GREENYORKSHIRE DALES
RS4001247Richard KELSALLNeil KELSALLDRAYCOTE WATER
RS5001618Peter CURTISJames CURTISGRAFHAM WATER SAILING CLUB
RS600815Edward BELLAMYGRAFHAM
RS6008Richard SMITHWILSONIAN SC
RS600988George SMITHBOUGH BEECH SAILING CLUB
RS600868Luke HARDYNOTTS COUNTY
RS600951Michael ISZATTKING GEORGE SC
RS600881Ian STONEDATCHET
RS8001144Tom MORRISGuy FILLMOREHAYLING ISLAND SC
RS8001124Robert GULLANMari SHEPHERDHISC
RS8001224Fred LORDLouise GALECARSINGTON
RS8001231Hugh SHONEFiona HAMPSHIRESWANAGE SAILING CLUB
RS8001171James PENTYEddie GRAYSONBEAVER SC
Scorpion2040Tony WETHERALLAndy SERVICEPENNINE SC
Scorpion2044Steve WALKERJerry HANNABUSSPENNINE
Scorpion2026Chris MASSEYCharlotte GRAHAMHOLLINGWORTH SC
Scorpion2013Thomas GILLARDRachael RHODESSHEFFIELD VIKING SC
Scorpion2034Maciej MATYJASZCZUKSimon FORBESWELSH HARP
Solo4527Paul HOADCLWB HWYLIO ABERDYFI
Solo5628Colin MATHERRIPON SAILING CLUB
Solo5138Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
Solo5381Fraser HAYDENPAPERCOURT SC
Spitfire202Julian BOSCHJeromy BOSCHGRAFHAM WATER SC
Streaker1462Paul CARRINGTONPAXTON LAKES SAILING CLUB
Streaker2126Graham SEXTONRYA
Topper47181Clem MIDDLEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Topper48175Maddie CHILDSDATCHET WATER SAILING CLUB
Topper20863Joseph ROWEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Topper48677Ted BALLDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Topper48683James CROSSLEYDATCHET
Topper4130Killian MAGEEDATCHET WATER SAILING CLUB
Topper4671Isabelle RANDLEDATCHET WATER SAILING CLUB
Topper4859Oliver COWELLDATCHET WATER SAILING CLUB
Topper4828Sebastian LAINGDATCHET WATER SAILING CLUB
Topper48587Jack HARDYISLAND BARN
Topper48652Antonio PASCALIIBRSC
Topper30827Issy GLAZEBROOKASWC PORTLAND
Topper4045Michael MACCORMACDWSC
Topper4241Emily ORMONDDATCHET WATER SAILING CLUB
Topper4871William LEWISDACHET WATER SAILLING CLUB
Topper48249Rhys GRIFFITHSSHOREHAM SAILING CLUB
Topper48153Leo YATESDATCHET WATER SAILING CLUB
Vortex2014Jonathan CARTERRICKMANSWORTH SAILING CLUB
Waszp2703Ed HIGSONIMPERIAL SAILING
Wayfarer11058Peter LULHAM-ROBINSONTba TBAYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
Wayfarer11093Andrew WILSONTom WILSONDATCHET WATER SC
YW Dayboat566Ken BAKERHelen EVANSSILVER WING SAILING CLUB
311 boats

Enter Now >>>>

Enter Now >>>> GPS Tracking

2019/20 Series

Draycote Dash23/24 November 2019
Datchet Flyer7/8 December 2019
Brass Monkey27 December 2019
Grafham Grand Prix29 December 2019
Bloody Mary11 January 2020
King George Gallop26 January 2020
Tiger Trophy1/2 February 2020
Oxford Blue15 February 2020
  
Prize Giving1 March 2020



Register

For all the latest news sign up here with your email address:

About

The Selden SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.