162 Paid Entries

 
200022334Simon HORSFIELDKatie BURRIDGEASA
20002321Jasper BARNHAMSerena DE NAHLIKSNETTISHAM BEACH SC
29er313Megan THORNLEYTba TBAULLSWATER YACHT CLUB
42056116Ellie CLARKDaisy DESORGHERRIPON SC/RUTLAND WATER SC
49er343Matty LYONSJames LYONSULLSWATER YC
5059177Graeme WILLCOXJames SPIKESLEYNETLEY SAILING CLUB
5058915Tim BIRDBen ILIFFEBURTON SC
5059125Roger GILBERTBen MCGRANENETLEY SC
Blaze811Pete BARLOWBURGHFIELD SC
Blaze766Eden HYLANDCHASEWATER SAILING CLUB
Blaze751Josh HYLANDCHASEWATER SAILING CLUB
Blaze799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER
Blaze581Charlie CHANDLERCHASE SAILING CLUB
Blaze839Alex WALTONCHASE SAILING CLUB
Blaze818Mike LYONSBURGHFIELD SC
Challenger270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
Challenger312Valerie MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB SAILABILITY
Challenger281Jack ALDERDICERUTLAND
Cherub2650Martyn DENCHFIELDOliver GOOLDENSTAUNTON HAROLD SAILING CLUB
Cherub3217Emma PEARSONNick PRATTSTOKES BAY
Comet Trio364Darren PADROCallum PADROSHUSTOKE
Comet Trio MK2433Adrian PADROTracie PADROSHUSTOKE S.C
Comet Trio MK2503Alex HORLOCKBob HORLOCKEXE SC
Contender2422Neil FERGUSONYORKSHIRE DALES SC
Contender2210Alex SHAWCHASE SC
Contender2511Iain HORLOCKEXE S C
Contender4210Richard BYNEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Contender2503Tim HOLDENHALIFAX SC
Contender2373Steve KAARKDRAYCOTE WATER
D-One21Vanessa WEEDON-JONESGRAFHAM
D-One5Nick CRAIGFRENSHAM BURGHFIELD
D-One11Rob JONESWARSASH
D-One2Laurence MILTONRYA
D-Zero191Nigel AUSTINCRANSLEY SAILING CLUB
D-Zero170Sebastian PROWSEQMSC
D-Zero8Joe CONSTABLEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
D-Zero217Thomas SOUTHWELLNETLEY SAILING CLUB
D-Zero182Mick GREENROSSENDALE VALLEY SC
D-Zero150Andrew SPENCERBURTON
Enterprise22901Paul YOUNGAlex HOMERMIDLAND SAILING CLUB
Enterprise23349Ann JACKSONAlan SKEENSBURGHFIELD SAILING CLUB
Enterprise23310Steve BLACKBURNIan RITCHIEWEST LANCASHIRE YACHT CLUB
Enterprise23411Richard PRYKEMillie PRYKERIPON SC
Fireball14834Pete SLINGSBYNeil ASHURSTYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
Fireball13944Dan JOHNSONBen LATHAMERRWOOD SAILING CLUB
Fireball14940Georgia BOOTHJohn PIATTSCALING DAM
Fireball14388James CUXSONJames Neil ARNOTTNEWHAVEN & SEAFORD SC
Fireball15073Sam METTAMTim SAUNDERSPAPERCOURT SC
Fireball15133Kevin HOPEAndy STEWARTNOTTS COUNTY SAILING CLUB
Fireball15130Dave WINDERBen RAYNERHOLLINGWORTH SC / YDSC
Fireball15114John HAYESJoel JAMESSOUTHPORT/WEST LANCS
Fireball15143Isaac MARSHOliver DAVENPORTNORTHAMPTON SC
GP1414178Lawrence CREASERMaciek MATYJASZCZUKHAYLING ISLAND SC
GP1414241Matt LULHAM-ROBINSONBen LULHAM-ROBINSONYDSC & UNIVERSITY OF BATH SAILING CLUB
Graduate3013Fresh ABENDSTERNIzzy WATERFALLTODDBROOK SC
Hadron H2131Simon HIPKINWALTON AND FRINTON YACHT CLUB
Hadron H2127Chris BROWNRORC / WESTON
Hadron H2115Richard LEFTLEYSOUTH CERNEY SAILING CLUB
Hadron H2126Alistair GLENSTARCROSS YACHT CLUB
Hadron H2113Dave BARKERDRAYCOTEWATER
Hadron H2102Ian LITTLETHORPE BAY YACHT CLUB
Hadron H2103Geoff PARKERWALTON AND FRINTON YACHT CLUB
Hadron H2136James OXLEYWALTON & FRINTON YACHT CLUB
Int Moth4442Kyle STONEHAMTBYC
Int Moth - No foils3029Paul HIGNETTLOCH LOMOND SAILING CLUB
K1138Andrew SNELLASA
K1115Geoff KINGTEWESKBURY CRUISING AND SAILING CLUB
K1117Hilly KINGFRENSHAM POND SAILING CLUB
Lark2528Stuart HYDONAnn BIGLINSHUSTOKE
Laser202539Kev ARMSTRONGWEMBLEY SC
Laser209976William WHITTAKERDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Laser215064Jon EMMETTWEIR WOOD SC
Laser198880Adam HAGUEOGSTON
Laser209003Mark GREENSTREETWEMBLEY SAILING CLUB
Laser177886Marcellus PRYORDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Laser209831Graham MACWHIRTERUKLA
Laser193194Adam HALLARDDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Laser196556John CURRANWEMBLEY SAILING CLUB
Laser210020Alistair GOODWINHAVERSHAM SC
Laser205158James TULLEYYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
Laser180333Robert STILLDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Laser161561William COOPERDRAYCOTE WATER SC
Laser206856Andrew GUPPYDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Laser179748Tom TINDALLWEMBLEY SC
Laser 4.7133331Abigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
Laser Radial205132Harriet LEEYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
Laser Radial207986Eleanor CRAIGDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Laser Radial197924Jamie MASONBLITHFIELD
Laser Radial171861Lydia BARBERBLITHFIELD SAILING CLUB
Laser Radial206876Oliver BLACKBURNLEIGH AND LOWTON SC
Merlin Rocket3776Nick CRAIGEmma CLARKEFRENSHAM BURGHFIELD
Merlin Rocket3569Ben LULHAMSamantha LULHAMRUTLAND SAILING CLUB
Merlin Rocket3709Rob HENDERSONAlice MARKHAMLYMINGTON TOWN SC
Musto Skiff334Ian ESCRITTYDSC
Musto Skiff544Ben SCHOOLINGHELENSBURGH SAILING CLUB
Musto Skiff385Terry PRESSDEEYDSC
Musto Skiff432Edmund CLARKEULLSWATER YACHT CLUB
Musto Skiff186Andrew STICKLANDTHORPE BAY YC
Musto Skiff396Stuart HARRISBANBURY SAILING CLUB
National 18401Peter GRAYSimon FORBESSTAUNTON HAROLD
Norfolk Punt94Collin MURRAYOly MURRAYRMSC
OK2134Fergus BARNHAMSNETTISHAM BEACH
Osprey1356Ben HAWKESSimon HAWKESCASTLE COVE SC
Osprey1362Emma STEVENSONTim BOWDENWEYMOUTH
Phantom1347Chris BIGLINSTAUNTON HAROLD
Phantom1457Simon WIGMOREGRAFHAM WATER
Phantom1245Ed DUTTONSTONE
RS Aero 72582Nick NEVERUTLAND
RS Aero 72549Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
RS Aero 72719Craig WILLIAMSONHISC/SHSC
RS Aero 72039Karl MORLEYBURTON SAILING CLUB
RS Aero 72543Steve NORBURYWARSASH
RS Aero 72572Andy HILLWARSASH
RS Aero 72427Nigel ROLFEBURGHFIELD
RS Aero 71068Charlie SANSOMBOWMOOR SC / UPSPC
RS Aero 91888Chris LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
RS Aero 92549Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
RS Feva XL5764Oliver RAYNERMatthew RAYNERYDSC
RS Vareo407Luke FISHEREMBERTON PARK
RS2001112Nigel PEPPERDINEDiana PEPPERDINESTAUNTON HAROLD
RS2001428Richard BROWNJudith BROWNDRAYCOTE WATER
RS2001452Alistair HODGSONJoanna WORRALLRYA
RS200732Greg JONESCaroline NOELDRAYCOTE WATER
RS2001082Henry RASTRICKJamie RASTRICKYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
RS200968Keith ESCRITTTbc TBCYORKSHIRE DALES SC
RS2001135Julia ALLANGrahame ALLANYDSC
RS200430Michael CALVERTSophie HARRISSALCOMBE YC
RS2001601Jonny MCGOVERNSarah MCGOVERNPORT DINORWIC
RS4001248Peter DYERJazmine SHARPEYORKSHIRE DALES SAILING CLUB
RS4001488Michael SIMSAndrew GEORGECARSINGTON SAILING CLUB
RS4001283Chris PICKLESMark LUNNNONE
RS4001453Stu HALMANAnna WALSHLEIGH AND LOWTON SC
RS4001489Stephen COCKERILLSarah COCKERILLSTOKES BAY SAILING CLUB
RS4000Alex LEONARDBenjamin MURRELBASSENTHWAITE SAILING CLUB
RS4001202Sam KNIGHTJohn KNIGHTBARTLEY SAILING CLUB
RS5001040Mike SAULOliver KENTYDSC
RS6008Richard SMITHWILSONIAN
RS600988George SMITHSHOREHAM
RS600885Simon HIBBERTNOTTS COUNTY
RS600900Alex PIGGOTTNOTTS COUNTY
RS8001166Ralph SINGLETONSophie SINGLETONBURGHFIELD S C
Scorpion2039Grahame NEWTONRachael RHODESSTAUNTON HAROLD
Scorpion2033Dave WOODHEADJerry HANNABUSSPENNINE
Scorpion2040Steven WALKERAndy SERVICEPENNINE SC
Solo5675Tom GILLARDSHEFFIELD VIKING SC
Solo5367Tony DALLIMORERIPON SC
Solo5628Colin MATHERRIPON SC
Solo5738Tim HANDSWARKESTONE SC
Solo4860Andy RICESTOKES BAY SAILING CLUB
Solo5346Brian MOLYNEUXBANBURY SAILING CLUB
Solo5397Joe QUICKCONISTON
Solo5788Oli WELLSRYA
Solo5703John BALLBRIGHTLINGSEA
Sprint 152023Edward TUITE DALTONDRAYCOTE WATER
Streaker1947Kevin HOLMESHALIFAX SAILING CLUB
Supernova1189Tom CHADFIELDBLITHFIELD
Supernova1180David STEPHENBARTLEY SAILING CLUB
Supernova1083Serena STEWARDSONEMBERTON PARK SAILING CLUB
Topper1234Clemmie MIDDLEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Topper24358Joseph ROWEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
Vortex1041David SMITHYDSC
Wayfarer11058Peter LULHAM-ROBINSONTba TBAYORKSHIRE SALES SC
162 boats

Enter Now >>>>

GPS Tracking

Enter Now >>>>

2018/19 Series

Draycote Dash17/18 November 2018
Datchet Flyer8/9 December 2018
Brass Monkey27 December 2018
Grafham Grand Prix30 December 2018
Bloody Mary12 January 2019
Tiger Trophy2/3 February 2019
Oxford Blue16 February 2019
  
Prize Giving2 March 2019



Register

For all the latest news sign up here with your email address:

About

The Selden SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.